Dijital Sanattan Bir Başkaldırı

25 Mart 2019

Max Papeschi, çalışmalarında “Haddini aşan uygunsuz” bir tavır sergileyerek gerçekliği tüm dehşetiyle ortaya koyuyor.

Kullandığı kült imgelerle cesur bir ironiye sahip eserlere imza atan sanatçı Max Papeschi, Gama Gallery’de İstanbullu sanatseverlerle buluşmaya geliyor.

Galatasaray’da bulunan Gama Gallery 2009’dan bu yana sanatın multimedya, resim ve performans gibi farklı disiplinlerini bir araya getirmeye devam ediyor. Galerinin ağırladığı sanatçı yelpazesi Avrupa’dan Kuzey Amerika’ya ve Türkiye’ye uzanıyor. 

 Türkiye’nin güncel sanat ortamını heyecan verici sanatçılarla hareketlendiren Gama Gallery 4 Nisan’dan itibaren Max Papeschi’nin cesur eserlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

İtalyan sanatçı Papeschi, tiyatro, sinema ve televizyon yazarlığı ve yönetmenliği deneyimlerinden sonra, dijital sanat ile sanat alanına da adım attı. Politikayı ve küreselleşen tüketim bağımlılığını ele alan ironik çalışmalarında “Haddini aşan uygunsuz” bir tavır sergileyerek gerçekliği tüm dehşetiyle ortaya koyuyor.

 

Hem sanat eleştirmenlerinden hem de sanatseverlerden olumlu eleştiriler alan Papeschi’nin eserlerinde Mickey Mouse, Donald Duck gibi kült figürler, tüm masumiyetlerini kaybederek kolektif bir kabusa dönüşüyor.

 Papeschi’nin “Nazi Sexy Mouse”, “Katil Mc Donald’s” gibi cesur bir ironiye sahip eserleri, dünyanın birçok şehrinin önemli galerinde sergilenmeye devam ediyor. Çağdaş sanatın aykırı isminin eserlerini 4 Nisan’dan itibaren Gama Gallery’de bulabilir, günümüzün tüketim toplumunu ve siyasi figürlerini farklı bir bakış açısından görebilirsiniz.