À La Mère de Famille

16 Mart 2018

Fransız lokallerin gözünde, Paris’teki en iyi şekerci.

"À La Mère de Famille, bir defa tanıştıktan sonra, vazgeçilemez bir dosta dönüşüyor."


Paris’in göbeğinde, son derece çekici yüzyıllık bir dükkan olan À La Mère de Famille, klasik Fransız şekerleri ve çikolataları için, şehirde gidilecek en iyi yer.

À La Mère de Famille
, Fransız lokallerin gözünde, Paris’teki en iyi şekerci. Üstelik sadece tatlılarıyla değil, müthiş gözlerden çıktığı çok belli olan paketlemeleriyle de birlikte, bir defa tanıştıktan sonra, vazgeçilemez bir dosta dönüşüyor.

Montmartre’ta Rue du Faubourg’de yer alan dükkanı dışarıdan gördüğünüzde, gözünüzün önünde bir kartpostal varmış gibi geliyor adeta. Yani kısaca; Instagram’lamadan edemiyorsunuz... 1760’ların sonundan beri yerli yerinde duran À La Mère de Famille’in dev vitrinini, yukarıdan sallanan renkli bir avize ve bir sürü şeker süslüyor. İçerideyse, krem karameller, parlak ambalajlı Lilliputien’ler ve el boyaması elma şekerleri sizleri bekliyor. Eğer klasik bir hediyelik eşya meraklısı değilseniz –ki olmamanızı öneririz- içeride geçireceğiniz yarım saat, size hazır paketlenmiş bir sürü hediyelik ve üstelik orijinal tatlılar aldırabilir.

Ve eğer hala bu dükkanla ilgili ama biraz daha ilginç bir hediye peşindeyseniz; içinde şekerciye ait çok özel tarifler ve yüz yıllık ‘tatlı’ hikayeleri bulunan À La Mère de Famille kitabı da, sizin için harika bir seçenek olabilir.