Milano Trienali'nin 23. Uluslararası Sergisi Başladı

04 Ağustos 2022

Milano Trienali'nin 23. Uluslararası sergisi, “‘Unknown Unknowns: An Introduction to Mysteries” ziyaretçileriyle buluşmaya devam ediyor.

Milano Trienali'nin 23. Uluslararası sergisi, “‘Unknown Unknowns: An Introduction to Mysteries” geleceğe odaklanan çeşitli araştırmaları sanatı ve tasarımla buluşturarak yeni bir düşünce alanı sunuyor. 


Sergi, Milano'daki Parco Sempione'de bulunan Triennale Tasarım Müzesi'nin önünde 2022 Pritzker Ödülü'nü kazanan Burkinabè mimarı Francis Kéré tarafından tasarlanan özel bir yapıyla ziyaretçilerine kapılarını açıyor.
Tasarımcı, yapıyla ilgili duygularını dile getirirken "Bu binaya girenler kendilerini kapana kısılmış hissedecekler. Tam çözüm olmadığını düşünürken başlarını kaldırdıklarında yapının gökyüzünü gösteren boşlukları olduğunu fark edecekler ve hep gökyüzüne odaklanacaklar.” diyor.


Trienal'de bulunan “Unknown Unknowns: An Introduction to Mysteries” ise sanat çalışmaları ve araştırmalarla gelecekte ihtiyaç duyacağımız bilgiyi keşfetmeye veya anlamaya odaklanıyor. 


Serginin teması 22. Trienal'den hangi yeni bilgilerin ortaya çıktığını keşfetmek için disiplinlerarası uzmanları bir araya getiren "Broken Nature" başlıklı bir panel tartışmasından ilham alıyor.
“Unknown Unknowns: An Introduction to Mysteries”, 15 Aralık 2022 tarihine kadar ziyaretçileri ile buluşmaya devam edecek.