Saat Dünyasından 5 Muhteşem Saat

04 Mayıs 2023

Hayatınıza renk katmaya hazır olun. En güzel somon kadranlar!

Saat dünyasının hem asil aynı zamanda da cesur rengi somon, kadranlarda yeniden hak ettiği ilgiyi görmeye başladı. Biz de sizler için alabileceğiniz en güzel somon renkli kadranlara sahip beş saati bir araya getirdik.
Laurent Ferrier GrandSport Tourbillon Pursuit

1970'lerde yarış arabası sürücüsü olan Ferrier, bir gece süren yarıştan sonra şafakta Le Mans pistinde yükselen güneşten ilham aldığını söylüyor. Çift denge yayı ve 80 saatlik güç rezervi ile elle sarılmış tourbillon kalibreli LF619.01 ile güçlendirildi.


MB&F Legacy Machine Perpetual

Bu saatin odak noktası, kadranın ortasındaki yükseltilmiş denge oluşturuyor. Çeşitli seviyelerde alt kadranlar ve hareket bileşenleriyle çevrili olarak bulunuyor. Hepsinin altında gizlenen ve tüm aksamın parlamasını sağlayan somon renkli bir ana plakadır.
H. Moser & Cie Smoked Salmon Streamliner

Moser, markanın füme (Fransızca'da kelime tam anlamıyla “füme” anlamına geliyor) kadran stilini yorumlayan bu “füme” versiyonuyla somon kadran türüne kendi imzasını atıyor. Dış kenardan başlayarak, yalnızca özel Moser baskılarında bulunan dikey çizgili griffé kaplamasıyla özel bir model sunuyor. Bu model sadece bir yıl boyunca satışa sunulacak.Chopard L.U.C 1860

Chopard'ın L.U.C 1860'ı, 1997'den kalma neo-vintage bir sürümden sonra modellendi, ancak somon kadranı ona vintage bir çekicilik kazandırıyor. Altından yapılmış olan bu saat somon saat kategorisindeki en zarif şekilde dekore edilmiş kadranlardan birini sunuyor. Poinçon de Genève standartlarına göre üretildi ve ultra ince kalibreli L.U.C 96.40-L'yi içeriyor.Vacheron Constantin Patrimony Retrograde Day-Date

Platin kasa, somon kadran ve çifte retrograd komplikasyonun birleşimi olan Vacheron; üst ve alt kısımdaki tarih / gün, geriye dönük yaylar, vintage atmosfere katkıda bulunan mavimsi çelik rengi ile sunuluyor.