UNESCO Tarafından Koruma Altına Alınan 104 yaşındaki Hotel Excelsior

07 Nisan 2022

Dubrovnik'te UNESCO tarafından koruma altına alınan 104 yaşındaki Hotel Excelsior, özellikle Game of Thrones dizisi hayranları için çok özel bir seyahat noktası.

Game of Thrones hayranlarının dizinin 2019'daki son sezonundan sonra diziyle tekrar bağ kurmalarının özel bir yolu var: Final sezonunun çoğu sahnesinin çekildiği Hırvatistan'ın Dubrovnik sahil kentine bir gezi.İzleyiciler gezilerini özellikle otantik hale getirmek istiyorlarsa, çekimler sırasında oyuncuların çoğunun kaldığı, Adriyatik Lüks Otelleri koleksiyonunun bir parçası olan ünlü Hotel Excelsior'daki okyanus manzaralı konaklama yerlerinde kalmayı tercih etmeliler.

Mülk, tartışmasız olarak hem Adriyatik'in hem de Eski Kent'in en iyi manzarasına sahip. Bir zamanlar kraliyet villası olarak kullanılan yapı, 104 yıldır şehrin tarihinin bir parçası olmuş durumda. Binanın dış kısmı UNESCO tarafından korunduğu için orijinal yapı bozulmadan kalabiliyor.


İçeride, otelin orijinal bölümü Villa Odak ve daha modern olarak tasarlanmış bölümü Kule'deki 19 lüks süit, Game of Thrones çekimleri arasında Emilia Clarke ve Kit Harrington da dahil olmak üzere birçok oyuncuya ev sahipliği yaptı.


Bölgenin sanatçıları ve tasarımcıları tarafından oluşturulan otelin renk düzeni, Dubrovnik'in ikonik çevresini yansıtan mavi ve yeşil tonları ile ceviz ve gri gibi sade toprak tonlarından oluşuyor.