1950’lerin Gerçek Centilmenlerinden İlhamla: Ingenieur Chronograph Sport Edition

18 Haziran 2017

Mercedes-AMG’nin 50. yıl dönümüne özel bir model

“Saatin arka yüzüne işlenmiş “A TRIBUTE TO ONE MAN, ONE ENGINE” ibaresi, Mercedes-AMG motorunun tek bir el tarafından bir araya getirildiğine dikkat çekiyor.”

Efsanelerin birbiri ile rekabet ettiği dünyanın en uzun ve zorlayıcı pistlerinden Nürburgring Pisti, yarım asırdır yarışlarında ağırladığı Mercedes-AMG'nin 50. doğum gününü kutlamak üzere geçtiğimiz hafta kapılarını açtı. Centilmenlerin yarıştığı bu arenada Mercedes-AMG’nin köklü tarihine ilk saygı duruşu ise İsveçli saat markası IWC Schaffhausen’den geldi. IWC, Mercedes’in hız yapmak üzere tasarlanan spor araba serisi AMG’nin altın yılı için Ingenieur ailesinden özel bir model üreterek, Nürburgring Pisti'ndeki 24 Saat Yarışı'nda hız tutkunlarının beğenisine sundu.

1950’lerin stilinden ilham alınarak tasarlanan Ingenieur Chronograph Sport Edition, IWC saatlerinin ikonik tasarımına genç ve dinamik bir tavır getiriyor. 250 adetle sınırlı olan saat, yarış pistinin renklerine gönderme yapan beyaz, kırmızı ve siyah bir kadranla karşımıza çıkıyor. İçinde manyetik alanlara karşı korumalı yumuşak demir kafes barındıran model, IWC’nin yıllardır sürdürdüğü kalite ve zarafeti yüksek mühendislik ile buluşturuyor. Arka yüzüne işlenmiş “A TRIBUTE TO ONE MAN, ONE ENGINE” ibaresi ise Mercedes-AMG motorunun tek bir el tarafından bir araya getirildiğine dikkat çekiyor.

Baharda tanıtımının yapıldığı Ingenieur Koleksiyonu, Eylül ayından itibaren satışa sunulacak olmasına rağmen aileye yeni katılan Ingenieur Chronograph Sport Edition üyesi, şimdiden serinin en popüleri oldu bile.