2020 McLaren GT özel jetlerin yerini almaya aday

24 Mayıs 2019

McLaren’in yeni tanıttığı modeli 2020 GT ile gözünü bu kez yarış pistlerine değil, uzun ama konforlu sürüşler için otobana dikti.


Yarış arabaları ile ünlü İngiliz otomobil üreticisi McLaren yeni çıkardığı Grand Tourer modeli 2020 GT ile Aston Martin DB11, Ferrari Portofino ve Bentley Continental GT’ye rakip olmaya hazırlanıyor. McLaren yeni modeli ile alışılmışın dışına çıksa da 612 beygir gücündeki V8 motoru ile hala piyasadaki herhangi bir lüks uzun yol arabasından daha fazlası.

Hafifletilmiş gövdesi, konfor odaklı donanımları, kaşmir detaylar ile süslenmiş, geniş iç mekanı ve yüksek bagaj hacmi ile 2020 GT kullanıcısına alışılagelmiş bir uzun yol deneyimini spor araba özellikleri ile birlikte sunuyor. Yeni McLaren’in 0’dan 100 kilometreye çıkması yalnızca 3.1 saniye sürüyor.
Karbon fiber gövdesi ile sadece bir buçuk ton ağırlığındaki McLaren 2020 GT süper araba ruhunu kaybetmeden kullanıcılarına navigasyon özelliğine sahip geniş bir eğlence sistemi, ısıtmalı koltuklar ve son model bir ses sistemi sunuyor. Uçak kokpitini göstergeleri ile ön panele taşıyan McLaren, elektronom can tavan gibi özellikleri ile de diğer rakiplerinden bir adım önde. Arabasını özelleştirmek isteyenlere ise McLaren yine birçok ayrıcalıklı seçenek sunuyor. Yumuşak lüks deri, süet veya kaşmir kaplamalı koltuklar ile yeni 2020 GT sürücüsü evinin rahatlığını arabasında bulabiliyor.  

Yeni McLaren 2020 GT’nin piyasaya çıkış rakamı 210.000 dolardan başlıyor. Şirket 2019 yılının sonlarına doğru ilk siparişleri göndermeye başlayacağını açıkladı.