2020’de geri dönüş yapmaya hazırlanan moda eğilimleri

05 Ocak 2020

Yeni bir on yıla girdiğimiz bu günlerde moda eğilimleri de şekillenmeye de başladı. Bu sene ezber bozan çizgiler yerine geçtiğimiz son 50 yılın eğilimleri geri dönüş yapmaya hazırlanıyor.


Yeni yıl yeni moda trendleri demek. Fakat 2020 yılında önde gelen moda isimlerine göre yeni eğilimler yerine eski çizgilerin geri dönüşüne şahit olacağız. 60’ların, 70’lerin ve 80’lerin siluetlerinin geri döneceği 2020’de gardırobunuzda bol bol çiçek ve polka desenleri görmeye hazır olun.


60’lar

60’lar deyince aklımıza gelen ilk şey efsanevi müzik festivalleridir. Bu sene müzik festivallerinde gördüğümüz ve akıllara kazınan stiller geri dönüş yapmaya hazırlanıyor. Büyük çiçek desenleri, göz alıcı renkler, feminen ve havalı çizgiler bu sene gardıroplarımızı işgal edecek. 60’ların ünlü hasır çantalarını bu yaz her yerde göreceğiz gibi gözüküyor. Sadece sahillerde değil günlük yaşamda da bol bol kullanılacak bu hasır çantalar ve sandaletler 2020’nin vazgeçilmez parçaları olmaya hazırlanıyor. Tığ işi elbiseler, bluzlar ve tişörtler de oldukça revaçta olacaklar.


70’ler

İspanyol paça pantolonlar, diz boyu kot etekler, çizmeler ve kısa tişörtler 2020 yılının en çok tercih edilen parçalarından olacak. Kat kat giyinmenin moda olacağı bu yıl süveterler, blazer ceketler ve hırkalar kombinlerinizde kurtarıcınız olacak. Geometrik şekillere sahip çantaların yanı sıra örgü çantalar da 2020 yılına retro esintileri getirecek.


80’ler

Parti kıyafetleri, bol ve gösterişli parçalar ile 80’leri 2020’de yaşamaya hazır olun. Polka desenlerini zıt desenler ile birlikte kullanarak kendi dokunuşunuzu getirebileceğiniz bu trendler sizi güvenli bölgenizden çıkmaya zorlayacak. Bol ve “oversize” takım elbiseleri spor ayakkabı ile kombinleyebilir, kısa şort ve “biker” taytlarınızı bir kenara bırakarak kısa eteklerinizi tekrar değerlendirebilirsiniz.