2022 Sonbahar/Kış Sezonu Kapanışına Alexander McQueen Dokunuşu

25 Mart 2022

Doğadan ilham alan dikkat çekici tasarımlarıyla Alexander McQueen, 2022 Sonbahar/Kış 2022 sezonunun kapanışına damga vurdu.

Geçtiğimiz haftalarda Burberry, Bella ve Gigi'den Kate Moss ve Carla Bruni'ye kadar herkesin ön sırada yer aldığı Londra merkezli bir gösteriyle iki yıl sonra ilk canlı şovunu gerçekleştirdi. Bu gösterinin ardından Alexander McQueen görkemli şovu ile 2022 Sonbahar/Kış sezonuna harika bir kapanış yaptı. 

Alexander McQueen'in Brooklyn'deki geniş bir depoda gerçekleştirdiği AW22 defilesi, lüks markanın 1999'dan sonra ilk kez New York City'ye dönmesi ile gündeme damgasını vurdu. 

McQueen'in Kreatif Direktörü Sarah Burton, “Her daim çok sevdiğimiz bir şehir olan New York'a geri döndüğümüz için çok mutluyum” diyor. “Topluluğumuzun bir parçası olan New York, bizi her zaman memnuniyetle karşılayan bir yer.” “Dolayısıyla bu koleksiyon, topluluk fikrinden ve bizden çok çok daha yaşlı bir topluluk olan doğadan ilham alıyor.” diyerek duygularını dile getirdi. 

Burton’ın miselyumdan aldığı ilham ile kurgulanan gösteri, Sonbahar/Kış 2022 sezonu için görkemli bir kapanış gerçekleştirdi.