2023’ün En Heyecan Verici Yeni Otel Açılışları

24 Mart 2023

Bu yıl içerisinde açılacak bu 5 özel otel, önünüzde uzanan seyahat fırsatları için sizi heyecanlandıracak.

The Peninsula Istanbul, Türkiy

İstanbul'un Boğaz kıyısında konumlanan The Peninsula Istanbul, Türkiye'den önde gelen isimleri ekibine dahil ederek büyük bir ilerleme kaydediyor. İstanbul Şakirin Camii'ni tasarlayan ilk kadın olan Zeynep Fadıllıoğlu, iç mimariden sorumluyken ünlü moda tasarımcısı Arzu Kaprol ise personel kıyafetlerinden sorumlu. İki Michelin yıldızlı restoran Türk Fatih Tutak'ın şefi Fatih Tutak ise otelin çatı restoranı Gallada'ya bakıyor. Tüm bunlar, üç binası tarihi eski bir feribot terminali olan birbirine bitişik dört binaya yayılıyor. 
COMO Le Montrachet, Burgonya, Fransa

İlk COMO oteli 30 yıl önce Londra'da açıldı ve takip eden yıllarda, grup Bali'den (COMO Shambhala Estate) Maldivler'e (COMO Kakao Adası) kadar 14 mülk daha yarattı. Bu yıl, Fransa'daki ilk COMO tesisi, Grand Cru üzüm bağlarına erişimi olan Winelands'teki konumu ile Burgundy'de açılıyor. Tarihi miras sınıfındaki binalar geleneksel bir alan etrafında kuruluyor ve mülk, 31 yatak odası, çeşitli yemek alanı seçenekleri ve bir spaya ev sahipliği yapıyor. 
Six Senses Roma, İtalya

Bu otel, İtalya'da açılacak ilk Six Senses mülkü olacak. Yemyeşil bir manzarayla çevrelenen Roma’daki bu otel, akla gelebilecek tüm ayrıcalıklı özelliklere sahip; Fontana di Trevi ve Panteon'a birkaç dakika uzaklıkta, avlu bahçesi ve çatı terası bulunan bir saray adeta. Binanın cephesi UNESCO miras listesinde yer alıyor ve merkezi merdiven gibi orijinal özellikleri de korunarak Six Senses grubu tarafından özenle restore ediliyor. Otelde ayrıca geleneksel Roma hamamlarını içeren bir Six Senses Spa ve klasik bir trattoria şeklinde bir restoran yer alacak. Hotel Vermelho, Melides, Portekiz

Burası Avrupa'nın en uzun zamandır beklenen oteli olabilir mi? Kesinlikle olabilir. Christian Louboutin, 2013 yılından bu yana Portekiz kıyılarının bu şeridinde, bölgeye ilk kez uluslararası dikkat çeken bir kampanya başlattığından beri bölge sükse kazanıyor. Bir otel açan tasarımcı ile ilgili fısıltılar birkaç yıldır etrafta dolaşıyor - ve 2023 baharında nihayet Hotel Vermelho'nun kapılarını açtığını göreceğiz. "Vermelho", Portekizce'de kırmızı anlamına geliyor. Louboutin'in ayakkabılarının tabanlarının ticari marka rengine bir selam veren nitelikte. Melides'i 2023'te gidilecek en iyi 23 yerden biri olarak görülüyor. Hepsi yerel fayans ve sanat eserleriyle ustaca küratörlüğünü yaptığı sadece 13 oda var; birini yakalayabilmek yılın en büyük fırsatı olacak. Boys Hall, Kent, İngiltere

Londra'dan trenle sadece 35 dakika sonra bu muhteşem yerde olabilirsiniz. Boys Hall, Kent'in kalbinde, 10 yatak odalı, bir restoran ve keşfedilecek duvarlı bahçelere sahip 17. yüzyıldan kalma bir Jakoben malikanesinde yer alıyor. Yeni sahipleri Bradley ve Kristie Lomas'ın ışıltılı bir özgeçmişi var; Kristie King's Cross’da bulunan Drink, Shop and Do'yu, Bradley ise East London Pub Co.'yu kurmuştu. Restoranda, teraslarda ve pub'da servis edilen yiyecekler kendi bahçelerinden malzemeler kullanılarak yapılacak ve 4 bin şişelik bir şarap mahzeni olacak.