2024 Lincoln Nautilus: Bilmeniz Gereken Her Şey

09 Mayıs 2023

Yeni Lincoln Nautilus, 17 Nisan'da tanıtıldı.

Araba dünyasının devi Ford’un çatısı altında olan Lincoln her daim Amerikan araba dünyası için önemli bir marka olmuştur. Bu özel son teknoloji SUV’sini sunan Lincoln tüm dünyayı fethetmeye hazırlanıyor.


Bu özel aracın temel versiyonu için 45.000 Dolar, Black Label versiyonu için ise yaklaşık 70.000 Dolar'lık bir fiyat etiketi ile sunuldu. 2024 Nautilus, 3.4 metrelik uzun aks aralığına sahip olarak geliyor. Aracın Black Appearance paketiyle bir hayli modern bir yapıya kavuştuğunu söyleyebiliriz. Söz konusu iç mekan olduğunda, Nautilus'ta yer alan iki adet 23.6 inçlik ekranın yepyeni bir dönemi başlatıyor.  Aracı satın almak isteyenler, her iki ekranı da kişiselleştirebiliyor.

Diğer özellikleri arasında 5G'nin yanında Apple CarPlay, Android Auto ve Amazon Alexa da bulunuyor. Bir diğer yandan, 11.1 inçlik bir dokunmatik ekran, yukarıda bahsettiğimiz büyük ekranları tamamlayarak teknolojiyi en üst seviyeye taşıyor. 


Söz konusu güç aktarma organları olduğunda, yeni Lincoln Nautilus iki yeni güç aktarma organına sahip olarak geliyor. Bunlardan ilki, yenilenmiş turboşarjlı 2.0 litrelik bir dört silindirli olarak belirlenmiş. Dört tekerlekten çekiş sistemi ile gelen bu araç, sekiz ileri otomatik şanzımanla eşleşiyor. İsteğe bağlı hibrit aktarma organı ise, turboşarjlı 2.0 litrelik bir kurulumun yanında, 100 kWh'lık bir elektrik motoru ile ayrıca 313 bg güç üretiyor.