4K görüntü kalitesi ile evde sinema keyfi

17 Ağustos 2019

Yüksek çözünürlük ve her türü ortam ışığında aynı görüntü kalitesini sunan Vizio’nun yeni televizyonu Quantum X yılın en iyisi olmaya aday.


4K çözünürlük artık sadece sinema salonlarında karşımıza çıkan bir özellik olmaktan çıktı. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri üstün çözünürlüklü televizyonları arka arkaya tanıtırken Vizio oyunu bir adım öteye taşıyarak şu ana kadar ürettiği en iyi televizyonu tanıttı. 

Kısaca anlatmak gerekirse Vizio P Series Quantum X 2019 muhteşem bir 4K LED LCD televizyon. Yüksek görüntü kalitesi ve aydınlık ortamlarda bile çözünürlüğünün bozulmaması Quantum X 2019’u diğerlerinden ayıran en önemli özellik.


Renkleri tam anlamıyla izleyiciye sunabilmesi ise Quantum X 2019’u özel yapıyor. Doğadaki bütün renleri tanıyan ve en ine ayrıntısına kadar izleyiciye aktarabilen b televizyon siyahın tonlarını da en üst seviyede ayırarak izleyiciye en üst düzey seyir kalitesini sunuyor. 


Yeni gelen güncellemeler ile Quantum X artık Apple AirPlay’i de destekliyor. Farklı platformları tek bir televizyonda buluşturarak bu son teknoloji televizyon hem kullanıcısına sonsuz içerik sağlıyor hem de online platformların son sürümlerine ayak uyduruyor. HDMI girişi ile diğer elektronik aletlere de rahatça bağlanan Quantum X’in en son versiyonu hızlı görüntü yakalama kapasitesi ile farklı bir cihaza bağlandığında görüntüyü senkronize bir şekilde aktarabiliyor. 


Özellikleri ile diğer Vizio televizyonlardan ayrılsa da Quantum X 2019’un tasarımı geçen sene tanıtılan Quantum X 2018 ile tıpa tıp aynı. Sadece 6.9 santimetre genişliğindeki televizyonun çerçeve genişliği ise 1 santimetreden az. İki adet ince metal ayak üzerinde duran televizyon her türlü dekora uyuyor. Eğer televizyonu ayakları üzerinde değil de duvarda tercih ediyorsanız arkasında özel olarak gelen panel ile Quantum X 2019 kolaylıkla duvara monte edilebiliyor.