70’lerin İbiza’sı Loewe ile Uyanıyor

21 Temmuz 2017

Loewe ve Paula’s Boutique’in iş birliğinden doğan kapsül koleksiyon, 30 Ağustos’a kadar İbiza’daki pop-up mağazada yer alacak.

“Ibiza Modern Sanat Müzesi’nin (MACE) çatısı altında yerini alan LOEWE X PAULA'S IBIZA iş birliğinin arkasındaki isim ise, androjen tasarımlarıyla kendisinden söz ettiren Jonathan Anderson.”

Eklektik desenler, uçuşan etekler ve denizin enerjisini yansıtan renklerle yeniden yorumlanmış bohem eşarplar, 70’lerde İbiza Adası’nda açılan Paula’s Boutique ile İspanya merkezli Loewe’nin birlikte yarattığı kapsül koleksiyonda bir araya geldi. İbiza Modern Sanat Müzesi’nin (MACE) çatısı altında yerini alan LOEWE X PAULA'S IBIZA iş birliğinin arkasındaki isim ise, androjen tasarımlarıyla öne çıkan Jonathan Anderson.

Adanın egzotik aurası eşliğindeki papağan desenli deri aksesuarlar ve volümlü elbiseler, 30 Ağustos’a kadar Loewe’nin 3. jenerasyon pop-up dükkanında yer alacak. MACE’in içinde bulunan dükkan, Paula’s Boutique’in İbiza’daki orijinal mağazasına gönderme yapan floral desenli duvar kağıtları ve taze çiçeklerle süslü. Jonathan Anderson’ın çocukluğundaki İbiza tatillerinden hafızasında kalan imajlar, kendi döneminde dünyaca bir üne kavuşmuş ikonik butiğin yansımalarını günümüze taşıyor. Müşterileri arasında Valentino Garavani, Jean Paul Gaultier ve Freddy Mercury gibi isimlerin olduğu Paula’s Boutique, 90’lı yıllarda sahibi Armin Heinemann’ın finansal problemleri yüzünden kapanmış olmasına rağmen, onun moda dünyasına kattığı eğlenceli ruh, gücünü hala hissettiriyor.

Jonathan Anderson’ın bu yaz yürüttüğü tek proje LOEWE X PAULA'S IBIZA değil. Pop-up mağazanın açılması ile eş zamanlı yayınlanan Close to Paradise şarkısı, Anderson’ın moda defilelerinde sıklıkla çalıştığı Soulwax’in imzasını taşıyor. Loewe’nin Paula’s Boutique ile iş birliğini kutlamak üzere bestelenen ve İbiza yerlilerinin bohem hayatları ile hedonistik deneyimlerini yansıtan parçayı buradan dinleyebilirsiniz.