8X JEFF KOONS'a ilk bakış

08 Eylül 2021

BMW, 8 serisi Gran Coupe'nin özel edisyonu için bir kez daha sanatçı Jeff Koons ile iş birliği yapıyor.

BMW, 8 serisi Gran Coupe'nin özel edisyonu için bir kez daha sanatçı Jeff Koons ile iş birliği yapıyor. Jeff Koons'un çarpıcı tasarımı, 2022 yılının Şubat ayında Frieze Los Angeles'ta ilk kez gösterilecek. Ancak BMW, bu yeni iş birliği görücüye çıkmadan önce bir fragman ile tasarımdan detayların görüldüğü kısa bir film paylaştı. Filmde öne çıkanlar arasında, Koons'un ikonik pop art dokunuşları ve arabanın tasarım çizgilerinden anlık kesitler yer alıyor.


Koons,  "BMW ile yeniden çalışmak ve özel edisyon otomobil yaratma fırsatı beni gerçekten çok heyecanlandırdı. Tasarıma karar verirken pek çok soru aklımdaydı. 8 serisi Gran Coupe'nin özü nedir? Gücün özü nedir? Bu serinin tüm enerjisini örnekleyen, insan unsuruna da dokunabilen bir şey nasıl yaratılır? BMW ailesinin bir parçası olarak yeniden çalışmak harika bir fırsat.” diyerek iş birliği hakkındaki görüşlerini paylaştı.


8X Jeff Koons özel edisyon otomobilleri her hafta yalnızca iki otomobil olmak üzere Bavyera'daki BMW Group Fabrikası’nda, Dingolfing'deki gizli bir noktada üretiliyor.