90'lardan esinlenen Ganni x Ahluwalia iş birliği

06 Mayıs 2021

Londra merkezli erkek giyim tasarımcısı ve 2020 LVMH Ödülü finalisti Priya Ahluwalia, Ganni ile yaptığı iş birliğinin bir parçası olarak ilk kadın giyim koleksiyonunu duyurdu.

Ganni x Ahluwalia iş birliği, 90’lardan esinlendi ve ileri dönüşümlü kumaşlarla üretildi.

Londra merkezli erkek giyim tasarımcısı ve 2020 LVMH Ödülü finalisti Priya Ahluwalia, Ganni ile yaptığı iş birliğinin bir parçası olarak ilk kadın giyim koleksiyonunu duyurdu. Ganni x Ahluwalia iş birliği, 90’lardan esinlendi ve ileri dönüşümlü kumaşlarla üretildi. Sonuç, hem sürdürülebilir hem de Ganni’nin sonbahar ’20 koleksiyonunda kullanılmayan ileri dönüşümlü stok kumaştan tasarlanmış bir koleksiyon oldu. Ahluwalia, bu koleksiyon için 90’ların Londra Garage sahnesinden ilham aldı.
Koleksiyon, birçoğu Ganni’nin imzası niteliğini taşıyan özel silüetleriyle tasarlanan, ancak Ahluwalia’nın da benzersiz dokunuşlarıyla yaratılmış 19 parçadan oluşuyor. Koleksiyonu, midi elbiseler, daha dar kesimler ve patchwork desenlerle birlikte yumuşak deri mini elbiselerde öne çıkan kare yakalar oluşturuyor.
Nijeryalı-Hintli Ahluwalia, bir dönüşümü kastederken gayet ciddiydi. Ganni’nin kabarık kollar, pastel renkler ve yumuşak ekoseler üzerinden yansıttığı yaz enerjisi ile sık sık ilişkilendirdiğimiz moda sahnesinde, bu iş birliği, markanın keskin bir yanını göstermiş oldu.