A 5

10 Mayıs 2018

Sezonlar arasında stil kodlarını belirleyen çok başka parçalar onlar. A Journal, gözden kaçırmamanız gereken beş parçayı seçti. Odağımız sanat ve tasarımın muhteşem birlikteliği.

"Longchamp’ın Shayne Oliver işbirliği, Marni’nin David Salle baskıları, Net-a-porter işbirliğinin dayanılmaz cool’luğu, yeni nesil modanın geldiği noktayı işaret ediyor."

Patek Philippe, Calatrava

İki Calatrava kol saatinin sınırlı sayıda üretilen bu serisi, İsviçre'nin ünlü Alp manzarasının ihtişamını ve güzelliğini üstün el işçiliği ile kutluyor. Patek Philippe, ahşapta son derece rafine edilmiş bir tekniği seçiyor: küçük kaplama parçaları, bir altın plakaya sabitlenmeden önce marangozlar tarafından kesilip birleştiriliyor. Saatlerden 5089G-059 referanslı “Roped Alpinists” modelinde, Alpinistlerin karlı yamaçlara tırmanış sahnesi, 27 farklı damar ve renk dokusuna sahip, 262 parça ahşap ile işliyor. Fransız jeolog Jacques Debelmas'ın bir resminden sahneyi taşıyan 5089G-060 referanslı “Lac d’Emosson” modeli ise, 22 tür ahşaptan 195 parça ile oluşturuluyor.

Patek Philippe'in Lac d'Emosson ve Roped Alpinists modelleri

Longchap x Shayne Oliver

Seyahat çanları çalmaya başladığından beri, ihtiyacımız olan en önemli parçalardan biri heyecan verici bir işbirliğinden geliyor. Sınırlı sayıda üretilen bu Longchamp çantaların tasarımcısı, genç sokak markası Hood by Air’in Shayne Oliver’ı. Tasarımcı, Longchamp’ın ünlü Le Pliage® stilini, cesur tipografiler ve farklı bir renk paletiyle yeniden tasarlıyor.

Shayne Oliver'ın Longchap için tasarladığı çantalar

Loewe x Paula Boutique

Loewe ve Armin Heinemann’ın ünlü Balear butiğini taçlandıran Paula Boutique işbirliği, Paula’nın çok satan arşiv baskılarını bohem parçalara dönüştürüyor. Logolu bez çantalar, tişötler, kapüşonlular ve kumsal aksesuarları, deniz kenarında geçirilecek en stil sahibi günlere işaret ediyor. Bizim favorimiz bu kum tenisi takımı ve klasik haline gelen fil çantanın Paula II versiyonu.

Loewe x Paula Boutique, kum tenisi takımı ve Paula II mini çanta

Marni x David Salle

Marni’nin modayı ve sanatı çabasız bir şekilde bir araya getirişine hayranız. Şimdi yeni özel koleksiyonunda, objeler ve figürler üzerine çalışan Amerikalı ressam David Salle ile bir araya gelen İtalyan marka, sanatçının iki işini ipek elbiseler, uzun ceketler, büstiyerler ve tişörtler üzerine basıyor.

Marni İlkbahar-Yaz 2018 koleksiyonundan

Magniberg x Ganni

İsveçli cool marka Magniberg, diğer bir über cool Ganni ile bir araya geliyor ve ortaya da harika bir denim koleksiyonu çıkıyor. Magniberg’in yaz elbiseleri ve spor siluetleri stil sahibi kadınların gardıroplarında zaten yer sahibi ama şimdi Ganni ile olan işbirliğinden doğan kısa ceketler ve bir çok renkte bulunabilen geniş paçalı pantolonlar, Net-a-porter’nin en çok satan özel işbirliği parçaları arasına gireceğini çoktan kanıtladı.

Ganni x Net-a-porter denim koleksiyonundan