Abloh’un Oz Büyücüsü

13 Ocak 2019

Louis Vuitton’ın New York Beşinci Cadde’deki mağazasını ziyaret edenler binanın cephesinde çok renkli bir sürprizle karşılaşacak… Virgil Abloh, "Oz Büyücüsü"nden ilham alan 12 katlı sanat kurulumu ile Louis Vuitton'ın New York’taki amiral gemisinde.

"12 katlı bu 'optik illüzyon', Abloh'un ilk Louis Vuitton koleksiyonu olan ilkbahar yaz 2019 koleksiyonuna referans olan Oz Büyücüsü’nden esinleniyor."

Virgil Abloh, Louis Vuitton'ın New York ve Los Angeles mağazaları dahil olmak üzere çeşitli yerlere çarpıcı sanat enstalasyonları bıraktı. Bu saykodelik figürlerden bir tanesi, New York 5. caddenin üzerinde 12 kat büyüklüğünde holografik bir görünüm sergiliyor. 12 katlı bu 'optik illüzyon', Abloh'un ilk Louis Vuitton koleksiyonu olan ilkbahar yaz 2019 koleksiyonuna referans olan Oz Büyücüsü’nden esinleniyor. Marka, göğe uzanan figürü “Koleksiyonun ruhu içinde. Ek olarak, büyük boyutlu, renkli figür, cadde ve mağaza boyunca uzanan optik bir illüzyon yaratarak mağazanın içine taşıyor.” diye açıklıyor. Kurulum sadece belirli bir noktada dururken görülebilecek ve bu özel nokta “X” ile işaretlenecek.Benzer bir heykel, Japonya’nın Harajuku istasyonunda çömelmiş bir pozda da ortaya çıktı. Abloh, Instagram hesabında önümüzdeki Şubat ayını moda ayına dönüştürecek günlere doğru ilerlerken daha fazlasının geleceğini belirtti. Devamı için Abloh’u takipteyiz.