Adidas ve Parley for the Oceans Çevre için Bir Araya Geldi

28 Ocak 2022

Adidas ve çevre örgütü Parley for the Oceans, Avustralya'nın Büyük Set Resifi deniz parkında, yüzen, geri dönüştürülmüş plastik bir tenis kortu oluşturmak için iş birliği yaptı.

Şu anda Melbourne'da düzenlenen Avustralya Açık tenis turnuvası ile aynı zamana denk gelecek şekilde başlatılan yüzer kort projesi, Adidas'ın geri dönüştürülmüş plastik içeren en son giyim serisini tanıtmak için oluşturuldu. Geniş bir renk yelpazesine sahip olan koleksiyon, plastik atık sorununa dikkat çekmek için dünyanın en büyük mercan kayalığı sistemi olan Büyük Set Resifi’n'e yerleştirilen yüzen tenis kortunda ilk defa piyasaya sürüldü.Adidas sözcüsü, “Melbourne'daki Avustralya Açık'ta oyuncular tarafından giyilecek olan yeni Adidas tenis giyim koleksiyonu, Büyük Set Resifi’nin güzelliğinden ilham aldı ve sürdürülebilirlik alanındaki öncülerden Made with Parley Ocean Plastic'in ürünlerinden oluşuyor.” sözleriyle koleksiyonu kısaca tanıttı. Açıklamasına, "Plastik atıkların önüne geçmeye ve Büyük Set Resifi'ni korumaya nasıl yardımcı olabileceğimiz konusunda farkındalığı artırmak için bu koleksiyonu, koruma altındaki Queensland deniz parkında başlatmayı seçtik." sözleriyle devam etti.
Lansmanı kutlamak için, Avustralyalı spor yıldızları Ian Thorpe, kanocu Jess Fox ve ragbi lig oyuncusu Nathan Cleary ile model Steph Claire Smith kortta karışık çiftler oyunu oynadı. Adidas, tüm topların sudan çıkarıldığını belirtmeyi es geçmedi. Avustralya Açık tenis turnuvası ardından tenis kortunun yüzeyi, yakındaki Townsville şehrinde bir okulda inşa edilecek olan bir spor sahasına dönüştürülecek. Parley for the Oceans kurucusu Cyrill Gutsch, yüzen tenis kortunun benzersizliğinin, dünya okyanuslarındaki plastik kirliliği sorununa dikkat çekeceğini umuyor.