AEROFEX'in Hoverbike'ı Hazır

13 Kasım 2016

Araç bir uçağın ve helikopterin temel uçuş sistemlerine sahip.

"2016 yılı boyunca test sürüşleri devam etmiş olan araç yaklaşık 85 dakika performans sağlayabiliyor ve tahmin edilebileceği gibi çok gürültülü."

Kaliforniyalı şirket Aerofex Star Wars’da gördüğümüz, bir nevi geleceğin temsili olan ‘hoverbike’ı hayata geçiriyor, karşınızda Aero-X. 2017’de satışa sunulması beklenen Aero-X'in satış fiyatı 85,000 Dolar'dan başlayacak. 140 kiloyu 3.7 metre kadar havalandırma ve 72 km hızına çıkma gücüne sahip. Prototipi 2012’de sunulan hoverbike, iki büyük fan sisteminin üstünde kurulu bir gövdeye sahip. 2016 yılı boyunca test sürüşleri devam etmiş olan araç yaklaşık 85 dakika performans sağlayabiliyor ve tahmin edebileceğiniz üzere çok ama çok gürültülü.

Gitmek isteyeceğiniz yerde eğer yol yoksa, Aero-X yardımınıza koşacak. Eğer motorsiklet tutkunuysanız ya da yazlık yerlerde ATV kullanmayı alışkanlık haline getirdiyseniz, sizin için çok daha eğlenceli bir deneyimden söz ediyor olabiliriz. Aracın yalnızca keyif için kullanılmayacağı da aşikar. Piyasaya sürüldüğü andan itibaren doğal afetlerde kurtarma ekiplerinin, tarım ve hayvancılık sektörünün ve sınır kontrol ekiplerinin de oldukça işine yarayacak bir araç olma özelliğini taşıyor, bunun temel nedeni ise basit: bu araç engel tanımıyor.

Aero-X’in manevralarına yalnızca bir haftasonunuzu ayırarak hakim olabilirsiniz zira marka aracın kullanıcı dostu olduğunu öne sürüyor. Hareketlerinize ve dengenize tıpkı bir motorsiklette olduğu gibi tepki veren Aero-X aynı zamanda bir uçağın ve bir helikopterin temel uçuş sistemlerine sahip. Aerofex’in sitesine girip şimdiden siparişinizi verebilirsiniz. İyi uçuşlar!