Affordable Art Fair Singagur 2018

30 Ekim 2018

Güneydoğu Asya sanatçılarını ve galerilerini destekleyen Affordable Art Fair Singapur, 16-18 Kasım tarihleri arasında gerçekleşiyor. Bu yılın Affordable Art Fair Singagur çıkarmasında nelerle karşılaşacaksınız?

"1999 yılında İngiltere’de başlayan Affordable Art Fair, artık dokuz ülkenin Londra, Hong Kong, Singapur ve New York gibi büyük şehirlerinde gerçekleşiyor."

Affordable Art Fair Singapur, ION Art ile ortaklaşa çalışarak, geçtiğimiz altı yıl boyunca Güneydoğu Asya'da yaşayan genç sanatçıların yeteneklerini koleksiyonerler ile buluşturdu. Yeni nesil sanatçıların sanat endüstrisi, koleksiyonerler ve halkla iletişim kurmalarına yardımcı olmak için Affordable Art Fair, kapılarını 16-18 Kasım tarihleri arasında F1 Pit binası Singapur'da halka açıyor.

Takehiro Kato, Chinese Phoenix - 2017, GallerySeek

Dünyanın dört bir yanından sanatçıları temsil eden daha fazla sanat galerisi ile Affordable Art Fair, dokuzuncu sonbahar edisyonu için Lion City'ye geri dönecek. Genç Yetenek Programı, #SPOTLIGHT vitrini ve Özel Projeler bölümleri ile 600 sanatçının eserleri sergilenecek.

Antoine Gaussin, Gateway - 2018, Artemiss Contemporary

Fuarın uzun süredir devam eden başarısının anahtarı sadece yeni ve tecrübeli koleksiyoncuları bir araya getiren uygun fiyatları değil, aynı zamanda sanat dünyasının süper starları ile yeni ortaya çıkan sanatçıları beraber sunabilmesi.1999 yılında İngiltere’de başlayan Affordable Art Fair, artık dokuz ülkenin Londra, Hong Kong, Singapur ve New York gibi büyük şehirlerinde gerçekleşiyor. Özgün ortamıyla 15.000 doların altındaki sanatla eşlen fuarda eserlerin neredeyse yüzde 75'i 7,500 dolardan daha az bir fiyata satın alınabilir.

Susan Schmidt, Love Towel - 2017, The Gallery Eumundi

Bu yıl, 22’si Singapur'dan olmak üzere, Asya'yı temsil eden toplam 48 galeriyle birlikte 78 galeri, resim ve heykellerden fotoğrafa, yeni medyaya, çizimlere, interaktif enstalasyonlara, baskılara, sokak sanatına, çağdaş kaligrafiye kadar kapsamlı bir seçki sunacak ve Affordable Art Fair'da ilk kez yer alacak 21 galeri 240 yeni sanatçının işlerini sergileyecek.

Francesco Lietti, Paint The City - 2018, Aad Gallery Australia

Fuarın her zaman dikkat çeken noktalarından biri ise, Genç Yetenek Programı (Young Talent Programme). Program, ION Art ile birlikte lanse edildiği 2012 yılında 45 yetenekli genç sanatçıyı sergileyerek başladı. 35 yaşın altında, Güneydoğu Asya'da doğan ya da ikamet eden başvuru sahiplerinden sekiz sanatçı eserlerini bu yıl Affordable Art Fair’de sergilemek üzere seçildi.