Afrika’nın En Renkli Butik oteli

01 Mart 2019

Safari ve Afrika hayranı olarak birçok gezi yapmış olabilirsiniz; fakat Giraffe Manor size yeni arkadaşlarla daha önce yaşamadığınız bir deneyim sunuyor. Giraffe Manor, hayvanseverlerin favorisi olmaya aday.

Giraffe Manor, 1930’larda Avrupalı turistlerin bölgeye yeni yeni safari için gelmeye başladığı dönemde inşa edilmiş bir yapı. Bu zarif, sarmaşıklar içindeki otel, 12 hektarlık özel bir bahçenin, 140 hektarlık bir ormanın içinde yer alıyor. Görkemli cephesi, elegan iç dekorasyonu ve eşsiz terasları ile Giraffe Manor Nairobi’nin en meşhur binalarından biri. Garanti veriyoruz, bu tatilinizde kötü fotoğraf çektirme şansınız yok. Renklerle bütünlük içinde olacak krem ve safari tonlarını yanınızda götürdüğünüz an tüm maceralara hazırsınız demektir.

Burada, Rothschild zürafaları ile günler geçiriyorsunuz. Kahvaltı ve akşamüstü olmak üzere uğrayan zürafalar (şanslıysanız), otelin camlarını tıklatarak yemek istediklerini belirtiyorlar. Giraffe Manor’un ‘’normal’’ sayılabilecek bir eylemi uzaktaki bizler için sürreal geliyor. Eğer benim zürafalarla çok alakam yok diyorsanız da Giraffe Manor’da yapılacaklar listesi uzun. Zürafa koruma alanında veya çimenliklerde sakin yürüyüşler, bebek filleri görebileceğiniz ve evlat edinebileceğiniz The  David Sheldrick Wildlife Trust’a gezilerle beraber, Karen Blixon ve Nairobi Müzesi’nden bölge hakkında bilgiler edinebilirsiniz.  Elbette şezlongunuzda uzanıp, sadece gün batımında çay saatinin tadını çıkartmanız mümkün.

Ayrıca 180 çeşit kuşa ev sahipliği yapan bölge, Afrika’ya özgü yaban domuzları ve antiloplarıyla da etkinlik listesini oldukça genişletiyor. Kenya’nın tadını nasıl çıkartacağınız size kalmış bir konu, fakat bol yürüyüşle, doğayla ve hayvanlarla iç içe bir terapi şeklinde geçeceği kesin.

thesafaricollection.com