Akaretler'de sanat haftaları

29 Ağustos 2019

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Artweeks@Akaretler, yerli yabancı 50’den fazla sanatçının işlerini izleme fırsatı sunuyor


Dünyanın en büyük varlık yöneticisi UBS Ana Sponsorluğunda, Bilgili Holding ve Sabiha Kurtulmuş organizasyonuyla düzenlenen Artweeks@Akaretler, 3 Eylül Salı günü Sıraevler’de kapılarını açıyor. Etkinlik, bünyesine yeni eklenen galeriler ve koleksiyonerlerle büyüyerek 10 binaya yayılıyor.

Artweeks@Akaretler’in üçüncü edisyonuna Aria, Ambidexter, Gama, Baraz, Artnivo, artSumer, Mixer, Empire Project, Krank, Martch Art Project, Anna Laudel, Ferda Art Platform ve MERKUR; galeri sanatçılarından oluşan karma sergilerle katılıyor. Japonya’da yaşayan sanatçı Ercan Akın, küratörlüğünü üstlendiği ve 10 sanatçının seçkilerinden oluşan “Kusurlu Güzellik” sergisiyle, Şerife Bilgili Ercantürk ise ilk kişisel sergisiyle yer alıyor.


İlk etkinlikten beri Artweeks@Akaretler’in bünyesinde bulunan değerli koleksiyoner Öner Kocabeyoğlu, koleksiyonunda yer alan Ardan Özmenoğlu önderliğinde, 35 sanatçıyı buluşturduğu “Absürd” sergisiyle Sıraevler No:55’te sanatseverleri ağırlamaya hazırlanıyor. Evliyagil Müzesi, Beral Madra küratörlüğünde “Düşünme İkonları: İmgeler ve Metinler” sergisiyle; Agah Uğur, koleksiyonunda yer alan ve “Göç” konusunu ele alan video yerleştirmeleriyle, genç koleksiyoner Hacı Sabancı ise koleksiyonundan bir seçkiyle Sıraevler No:37-39’da yer alıyor.

Artweeks@Akaretler programında sergilerin yanı sıra sanatçılar ve koleksiyoncularla söyleşiler de yer alıyor. Akaretler Sıraevler’de üç hafta sürecek olan tüm sergiler ve söyleşiler ücretsiz gerçekleşiyor.