Akbank 40. Günümüz Sanatçıları Ödülü Yarışması’na Başvurular Devam Ediyor

22 Mart 2022

Çağdaş sanat alanındaki gelişmeleri teşvik etmek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ve Akbank Sanat iş birliğiyle düzenlenen Akbank 40. Günümüz Sanatçıları Ödülü Yarışması’na başvurular devam ediyor.

Akbank 40. Günümüz Sanatçıları Ödülü Yarışması, çağdaş sanat alanındaki gelişmeleri desteklemek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ve Akbank Sanat iş birliğiyle düzenleniyor. Yapılan başvurular jüri tarafından değerlendirilecek ve sergilenmek üzere seçilen eserler 24 Mayıs-30 Temmuz 2022 tarihleri arasında Akbank Sanat’ta düzenlenecek olan sergiyle sanatseverlere sunulacak.


Akbank Günümüz Sanatçıları Sergisi, 2017

Yarışma fiziksel ve sanal sergi olmak üzere iki platformda düzenlenecek ve başvurular bu iki farklı platform kapsamında değerlendirecek. Son başvuru günü 31 Mart 2022 tarihine kadar 40 yaş altındaki tüm T.C. vatandaşlarının katılımına açık olan yarışmaya adaylar, fotoğraf, resim, heykel, video, enstalasyon, cam, baskı, grafik tasarım ve yeni medya gibi çağdaş sanatın tüm ifade biçimlerini içeren eserleriyle katılabilecekler. 


Akbank 38. Günümüz Sanatçıları Sergisi

Yarışmanın jürileri arasında serginin küratörlüğünü üstlenen yazar ve küratör Fatoş Üstek, küratör Çelenk Bafra, sanatçı İpek Duben, Resim ve Heykel Müzeleri Derneği Yöneticisi Gönül Nuhoğlu ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı yer alıyor.