Akbank Private Banking'in Sunduğu “Etki Yaratanlar” Buluşmaları Devam Ediyor

11 Şubat 2022

Akbank Private Banking'in sunduğu “Etki Yaratanlar” buluşmaları, "Sanat Tarihine Giriş Seminerleri" ile devam ediyor. Rönesans döneminin ele alınacağı ilk seminer 16 Şubat’ta gerçekleşecek.

Haziran ayına kadar devam edecek “Etki Yaratanlar” buluşmaları Rönesans’tan Realizm’e farklı sanat akımlarını ele alacak. Akademisyen ve küratör Prof. Dr. Marcus Graf tarafından online olarak gerçekleştirilecek seminerler boyunca katılımcılar, 15. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar sanat tarihini şekillendiren önde gelen sanatçıların temel kavramsal ve estetik stratejilerini dinleme fırsatını bulacaklar.

15. yüzyılda İtalya'da başlayarak bilim, kültür sanat, arkeoloji, tarih, edebiyat gibi alanlarda dünyaya yön veren Rönesans dönemi, birçok değerli sanatçı yetiştirerek tarih sahnesine çok sayıda eser ve düşünce bıraktı. Etkileri yüzyıllar boyunca sürmeye devam edecek Rönesans döneminin inceleneceği ilk "Sanat Tarihine Giriş" semineri, Rönesans dönemine ve dönemin sanatçılarından Da Vinci, Michelangelo ve Raphael gibi önemli sanatçıların teori ve uygulamalarına odaklanacak.

2003 yılından beri Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Marcus Graf, 2019 yılından bu yana Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü Başkanı olarak çalışmalarına devam ediyor. Çok sayıda kitap, kitap bölümü, sergi kataloğu ve dergide yazarlık yapan Graf, akademisyen, küratör ve sanat yazarı olarak İstanbul’da yaşıyor ve çeşitli sanat kurumlarında aktif olarak rol alıyor. 

Akbank Private Banking'in sunduğu "Etki Yaratanlar" buluşmaları kapsamındaki seminer, 16 Şubat Çarşamba günü katılımcılarıyla buluşuyor.