Akbank Private Banking'in Sunduğu “Etki Yaratanlar” Buluşmaları İkinci Seminer ile Devam Ediyor

07 Mart 2022

Akbank Private Banking'in sunduğu “Etki Yaratanlar” buluşmaları, "Sanat Tarihine Giriş Seminerleri" ile devam ediyor. Barok dönemininin ele alınacağı ikinci seminer 9 Mart’ta gerçekleşecek.

Akbank Private Banking'in sunduğu “Etki Yaratanlar” buluşmaları, "Sanat Tarihine Giriş Seminerleri" ile devam ediyor. Barok dönemininin ele alınacağı ikinci seminer 9 Mart’ta gerçekleşecek. Haziran ayına kadar devam edecek “Etki Yaratanlar” buluşmaları birçok farklı sanat akımını ele alacak. Akademisyen ve küratör Prof. Dr. Marcus Graf tarafından online olarak gerçekleştirilecek seminerler boyunca katılımcılar, sanat tarihini şekillendiren önde gelen sanatçıların temel kavramsal ve estetik stratejilerini dinleme fırsatını bulacaklar.

17. yüzyıl sanatının inceleneceği ikinci seminerde; müzikten resme, mimariden heykele birçok alanda sanat dünyasına yön veren Barok dönemi işlenecek. Prof. Dr. Marcus Graf, Barok dönemi sanatçılarının görsel sanattaki biçim ve üslup farklılıkları üzerine yoğunlaşacak.

Etkileri yüzyıllar boyunca sürmeye devam edecek Barok döneminin inceleneceği ikinci "Sanat Tarihine Giriş" semineri, dönemin genel özelliklerine ve önde gelen sanatçılarından Caravaggio, Velasquez ve Rembrandt’ın teori ve uygulamalarına odaklanacak.

2003 yılından beri Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Marcus Graf, 2019 yılından bu yana Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü Başkanı olarak çalışmalarına devam ediyor. Çok sayıda kitap, kitap bölümü, sergi kataloğu ve dergide yazarlık yapan Prof. Graf, akademisyen, küratör ve sanat yazarı olarak İstanbul’da yaşıyor ve çeşitli sanat kurumlarında aktif olarak rol alıyor.

Akbank Private Banking'in sunduğu "Etki Yaratanlar" buluşmaları kapsamındaki ikinci seminer, 9 Mart Çarşamba günü Zoom üzerinden katılımcılarıyla buluşuyor.