Akbank Sanat'tan “Dijital Sanatta Şimdi: Alternatif Gerçeklikler + NFT” sergisi

02 Mart 2022

Akbank Sanat, 1 Mart - 7 Mayıs tarihleri arasında “Dijital Sanatta Şimdi: Alternatif Gerçeklikler + NFT” sergisi ile ziyaretçileriyle buluşuyor.

Toplum ve teknoloji üzerine çeşitli düşünce ve uygulamalara yer veren sergi, görsel sanatlar, ses sanatı, veri temsili, artırılmış gerçeklik gibi dijital teknolojiler ile farklı disiplinleri ve sanatsal araştırmaları bir araya getiriyor.


Küratörlüğünü Zeynep Arınç’ın, NFT kürasyon danışmanlığını Doç. Dr. Selçuk Artut’un üstlendiği “Dijital Sanatta Şimdi: Alternatif Gerçeklikler + NFT” sergisinin sanatçıları arasında Nura Aliosman, Alp Tuğan, Burak Beceren, Burak Şentürk, Can Büyükberber, Candaş Şişman, Dist Collective, Dolce Paganne, Ecem Dilan Köse, Elif Varol Ergen, Haydiroket, Juki, Kien, Kübra Su Yıldırım, Derin Çiler, Mert Tugen, Osman Koç, Ozan Türkkan, Selçuk Artut, Selin Çınar, Tolga Tarhan, Uçman Balaban, Yağmur Uyanık ve Yiğit Yerlikaya yer alıyor.


Son dönemlerde sanat dünyasının en çok konuşulan gelişmelerinden NFT’ler üzerine bir bölüme de yer veren sergi, günümüz sanat dünyasını meşgul eden konu başlıklarına yer verirken sanatseverlere heyecan verici bir sanat alanı yaratmayı amaçlıyor.


Ayrıca NFT ve Blok-Zincir Üzerine Konuşmalar başlıklı konuşma serisi; konuları objektif bir yaklaşımla ele alırken, farklı bakış açıları ve sanatsal görüşlerin merceği altında konunun derinliklerine inmeyi amaçlıyor.

Sergi, 7 Mayıs tarihine kadar Akbank Sanat’ta ziyaret edilebilir.