Alexander McQueen özüne dönüyor

17 Ocak 2020

2020 Sonbahar erkek koleksiyonunu tanıtan Alexander McQueen, doğa ve sanatın muhteşem uyumunu modaya taşıyor.

2010 yılında hayata veda eden Alexander McQueen’in mirasına bir saygı duruşunda bulunan modaevinin baş tasarımcısı Sarah Burton 2020 Sonbahar erkek koleksiyonu için doğa ve sanatın eşsiz uyumunu keskin siluetler ile birleştiriyor. İngiltere ve İskoçya’yı baştan sonra gezen Burton ve ekibi ilhamlarını da bu gezilerden almış.

McQueen’in mirası olan motifleri keskin hatlara sahip ceketlerde, hırkalarda ve hatta pantolonlarda kullanan Burton sanatçı Henry Moore’un 1928’de tamamladığı eseri Three-Quarter Figure’ün fırça darbelerinden de esinlenerek renkli ama bir o kadar da keskin hatlar yaratmayı başarmış.

Koleksiyonun öne çıkan parçalarından ona motorcu ceketleri, asimetrik kesimli gömlekleri ve el işlemesi takım elbiseleri modaevinin geçmiş ile gelecek arasında kurduğu bağı temsil ediyor. İskoç bayrağı ile bezenmiş ceketlerden punk esintilerine kadar geniş bir yelpazede moda severler ile buluşan 2020 Sonbahar erkek koleksiyonunun önümüzdeki günlerde Alexander McQueen mağazalarında yerini alması bekleniyor.