Aman New York 2021’de Manhattan'ın merkezinde açılıyor

14 Aralık 2020

Beşinci Cadde ile 57. Cadde'nin kesişme noktasındaki Crown Building'de yer alan Aman New York 2021’in baharında açılıyor. Tarihi Crown Building’in 100. yıldönümüne denk gelecek açılışı ile Aman New York, şehir merkezinde yer alan ilk Aman rezidansı olma özelliğine sahip.

Denniston Mimarlık Ofisi’nden Jean-Michel Gathy tarafından tasarlanan Aman New York, yenileme çalışmalarının son aşamasında. Tamamlandığında, otel, her birinde bir şömineye sahip 83 konuk odası ve süite sahip olacak. Ayrıca Aman New York, beş katlı bir penthouse da dahil olmak üzere çoğu açık teraslı 22 özel markalı rezidansa ev sahipliği yapacak. Konuklar ve sakinler, üç ana yemek mekanına, bir caz kulübüne ve yaklaşık 25 bin metrekarelik Aman Spa'ya erişebilecek. Otel ayrıca üyeler için bir Aman Kulübü'ne ev sahipliği yapacak.


Otantik omakase washoku mutfağını Manhattan'a getiren Aman'ın özel Japon restoranı Nama, canlı pişirme tezgahında ve açık hava terasında suşi ve sashimi servis edecek. Aman New York'un şarap mahzeni olan Şarap Kütüphanesi, Nama'nın bitişiğinde yer alacak ve özel şarap tadımları ve etkinlikleri için açık olacak. Aman'ın ünlü İtalyan restoranı Arva, hem restoranda hem de Central Park manzaralı bahçe terasında tüm gün yemek yeme imkanı sunacak.


Aman New York, “Urban Wellness” konseptinin tam anlamıyla hayata geçirmeyi hedefliyor. Üç kata uzanan Aman Spa, markanın batı yarımküredeki yeni wellness merkezi olacak. Konsültasyon, muayene ve terapiye ayrılmış üç odadan oluşan wellness merkezinde yedi spa terapi süiti ve iki Banyo ve Hamam Spa Evi bulunacak.


Bir ile altı yatak odası arasında değişen tam servisli rezidansların oturma ve yatak odası alanları bir Aman imzası olan büyük şöminelere sahip. Ayrıca Aman Spa'ya özel bir girişin yanı sıra 7/24 yönetimi ve konsiyerj hizmetlerine, başlıca yemek mekanlarından restoran hizmetine ve ömür boyu Aman Kulübü üyeliğine sahip olacaklar.