Aman'dan THE ESSENTIALS Koleksiyonu

25 Haziran 2021

Koleksiyon, Japon pamuğu ve İtalyan yününden özenle dokunan ince kumaşları, konfor ve estetik ile bir araya getirerek Aman kalitesiyle buluşturuyor.

Aman, Bhutan'ın zirvelerinden Turks ve Caicos kumlarına kadar dünyanın en ilham verici yerlerinde eşsiz mekanlar yaratıyor. Bu ortamların her birinde konuklar, yalın bir aidiyet ve huzur duygusu diğer bir deyişle Aman yaşam tarzını deneyimleyerek destinasyonların ruhuyla bağlantı kurma imkanı yakalıyor. Ayrıcalıklı seyahatler ile eş değer tutulan Aman, The Essentials by Aman koleksiyonu ile moda dünyasında dahil oluyor. Koleksiyonda öne çıkan parçalar arasında her gün giyilmeye uygun olmazsa olmaz tasarımlar yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan koleksiyonu, Japon pamuğu ve İtalyan yününden özenle dokunan ince kumaşları, konfor ve estetik ile bir araya getirerek Aman kalitesiyle buluşturuyor. Rafine kaşmir ve gösterişli ipeklerin yumuşaklığı, hassas ve çekici bir dokunsallık yaratıyor.


Aman her mevsim

Artizan kumaşların seçiminden titiz üretim sürecine kadar İtalya'da gerçekleştirilen işçilik, The Essentials'ı hayata geçiren bir sanatsal ifade biçimi olarak ele alınıyor. Sürdürülebilirlik yaklaşımı, dünyanın dört bir yanındaki Aman otelleri ve tatil köylerindeki yaklaşımını yansıtırken her parçanın düşünülmüş tasarımı, mevsimler ve yıllar boyunca giyilecek anahtar parçalar haline getiriyor. Klasik kesimler, her duruma uyacak şekilde zahmetsizce şekillendirilebilen modern silüetler yaratarak çağdaş bir kenar sunmak için yeniden gözden geçirildi.Yeni bir tasarım dili

Aman'ın destinasyonları, koleksiyonun tasarım ilhamının merkezinde yer alıyor. Baskılar, bir ilham perisi gibi davranan Amanpuri'nin palmiyelerle dolu kıyıları ile çevrelerinin güzelliğini tamamlıyor. Renkler, Amanjena'nın mimarisinin sıcak terakotası, Amanzoe'nin zeytinliklerinin yumuşak yeşili ve Amangiri çölünün sakinleştirici sarısı ile ender ama zarif bir palet yaratıyor.


Koleksiyonun 'A' motifi, Futhark alfabesinin elle oyulmuş harf biçimlerini çağrıştıran ve Aman adının Sanskritçe anlamına atıfta bulunan Aman logosundan türetilmiştir: barış, barınak ve kutsal alan. Seçkin giysilere kör dikişli motif, ince bir marka bilinci oluşturma duygusu yaratırken spor giyim üzerine daha cesur bir ifade oluşturuyor.

Parçalar ayrıca, 100 yılı aşkın bir geçmişe sahip bir teknik kullanılarak yetenekli ekran baskıcıları tarafından geliştirilen özel bir Aman monogramına sahip. Monogram, Aman markasıyla eş anlamlı olarak anılan topluluk duygusuna gönderme yapan parçaları süslüyor.


Aman dünyasına bir pencere

Koleksiyon, yalnızca seçili otel ve tatil butiklerinde mevcut olacak. Amangiri, Amangani, Amanjena ve Amanzoe, The Essentials tasarımlarını görebileceğiniz ilk destinasyonlar arasında.