Amsterdam'daki bir restoran sosyal mesafeyi sağlamak için seralar kuruyor

27 Mayıs 2020

Amsterdam'da Mediamatic adlı bir restoran, sosyal mesafe kurallarının uygulanmasını sağlayan yenilikçi ve sevimli bir çözüm buldu. Restoran, iki kişilik samimi bir akşam yemeği için Oosterdok nehri boyunca küçük seralar kurdu.

Mediamatic'in şefi Giulia Soldati: "İnsanların hala birlikte yemek yemek ve yemek yemek için kendilerini güvende hissetmelerini istiyoruz."

Avrupa'daki ülkeler COVID-19 salgını önlemlerini hafiflettikçe, restoranlar insanların tekrar güvenle yemek yemeleri için yeni yollar denemeye başlıyor. Amsterdam'da Mediamatic adlı bir restoran, sosyal mesafe kurallarının uygulanmasını sağlayan yenilikçi ve sevimli bir çözüm buldu. Restoran, iki kişilik samimi bir akşam yemeği için Oosterdok nehri boyunca küçük seralar kurdu.


Mediamatic'in şefi Giulia Soldati, BBC News'e verdiği demeçte, "İnsanların hala birlikte yemek yemek ve yemek yemek için kendilerini güvende hissetmelerini istiyoruz," diye belirtti.Hollandalı restoranlar 1 Haziran'da yeniden açılabileceği için restoran şu anda fikri test ediyor. planda hem müşteriler hem de orada çalışanlar göz önünde bulundurulur. Örneğin, personel her zaman kişisel koruma ekipmanı giyecek ve yiyecekler ahşap plakalarda servis edilecek ve 1,5 metrelik mesafeyi garanti edecek. Restoran Haziran ayında açılmayı umuyor ve Mayıs ayının son haftasında rezervasyon yapmaya başlayacak.