Anantara Kihavah Resort: Maldivler’in sosyal medya yıldızı

18 Ekim 2019

Dünyanın cennet köşelerinden biri olan Maldivler’deki Anantara Kihavah Resort sosyal medyada en çok “like” alan tatil rotası oldu.


Turizm cenneti Maldivler, Instagram için de en popüler destinasyon olmaya devam ediyor. Bir doğa harikası olan Maldivler’de yer alan Anantara Kihavah Tatil Köyü, çok sayıda “like” alan Instagram fotoğrafları için dünyanın en güzel oteli seçildi.


Luxury Travel Advisor tarafından Instagram’da en çok sevilen destinasyonu bulmak için düzenlenen yarışmanın kazananı 120.000 kişinin katıldığı oylama sonucunda belli oldu. 260 ile 2 bin 730 metrekare arasında değişen 80 adet villadan oluşan otelde her villanın kendisine ait bir havuzu ve sosyal medya için en iyi fotoğrafları yakalayabileceğiniz bir dış mekân küveti bulunuyor. 


Turkuaz sularla çevrili bir ada üzerine kurulmuş olan Anantara her ne kadar villa tarzı yapılanması ile öne çıkıyor gibi görünse de asıl gizemini suyun altında saklıyor. Konuklar su altına inşa edilmiş restoranda unutamayacakları bir deneyim yaşarken, birbirinden lezzetli deniz mahsullerini tadıp, Hint Okyanusu’nun müthiş su altı yaşamını da yakından canlı olarak izleyebiliyorlar. UNESCO tarafından koruma altına alının resifleri daha da yakından görmek isteyenler ise su altı gözlem evinde vakit geçirebilir veya deneyimli dalgıçlar ile turkuaz sularda küçük bir geziye çıkabilirler.