Apple Watch Aslında Bir iPod

03 Aralık 2018

Apple Watch 4'ün başta olduğu akıllı saat piyasasında geçtiğimiz günlerde farklı bir değişiklik meydana geldi.

"Eskiden birçok kişinin kullandığı MP3 çalar görüntüsüne kavuşan bu yeni akıllı saat sayesinde müziği deneyimlemenin yeni bir yoluyla tanışıyorsunuz."
Son zamanlarda oldukça kullanışlı olan ve tüketicilerin büyük bir ilgisini toplayan akıllı saatler birbirinden farklı tasarımlar ve özelliklerle piyasaya giriyor. Apple Watch 4'ün yarışı her daim önde kapattığı bu piyasada geçtiğimiz günlerde, yine markanın liderliğinin altını çizen bir yenilik gündeme geldi.

Bildiğiniz üzere Apple'ın son dönemlerde oldukça popüler olan akıllı saati Apple Watch, bir sürü işlevsel özelliğe sahip. Bu özellikler arasında gelen çağrıları yanıtlama, nabız ölçme ve daha birçok özellik bulunuyor. Bu akıllı saat içerisinde gelen mesajları görebiliyor, hatırlatma yapabiliyorsunuz. Ayrıca akıllı saat üzerinden müzik bile dinleyebiliyorsunuz.

Apple Watch 4'ü kare tasarımından ilham alan Yeonsoo Kang, akıllı bir saati günümüzdeki en popüler teknolojik aletlerden birisi olan iPod'a dönüştürebilen bir cihaz üretmeyi başardı. Beyaz tasarımı ve görüntüsü ile nostalji rüzgarı estiren bu cihaz, henüz geliştirilme aşamasında. Apple Watch'un işlevsel özelliklerine de ekleme yapmayan Kang’ın yeni modeli, sadece iPod tarzı bir kılıfa sahip.

Eskiden birçok kişinin kullandığı MP3 çalar görüntüsüne kavuşan bu yeni akıllı saat sayesinde müziği deneyimlemenin yeni bir yoluyla tanışıyorsunuz.