Apple’dan alışveriş alışkanlıklarını değiştirecek hamle

09 Ağustos 2019

Titanium Apple Card ile teknolojik kredi kartı dönemi başlıyor.

Geçtiğimiz mart ayında tanıtılan ve belki de en dikkat çeken ürünlerin başında şüphesiz Titanium Apple Card geliyordu. Apple Pay uygulamasının bir uzantısı olarak tanıtılan bu yeni nesil kredi kartı bu ay itibari ile kullanılmaya başlandı.


Amerika Birleşik Devletleri’nin finans devi Goldman Sachs işbirliği ile hayata geçen Titanium Apple Card öncelikli olarak sanal kart olarak hizmet verecek. Fakat isteyenler için Apple sadece logo, isim ve çip barındıran ve titanyumdan üretilen fiziksel bir kredi kartı da sunuyor. Mastercard tarafından desteklenen projenin amacı ise American Express gibi devler ile yarışmak yerine tüm Apple kullanıcılarının ulaşabileceği ve alışverişlerinde ödeme kolaylığı sağlayacak ortak bir ödeme sistemi oluşturmak.


Apple’ın yenilikçi kredi kartı CVV kodunu sürekli değiştirerek ekstra güvenlik sağlıyor. Yani kartı kullanmaya çalışan birisi en son kodu bilmiyorsa kullanması imkânsız. Tanıtıldığı günden beri yüksek güvenlikli bir algoritma ile korunduğu belirtilen kredi kartı sayesinde kullanıcılar gönül rahatlığı ile alışveriş yapabiliyorlar.


Apple’ın yeni nesil kredi kartına sahip olmak ise oldukça kolay. Başvurunuzu ilettikten birkaç dakika sonra bütün bilgileriniz Goldman Sachs’a iletiliyor ve sanal kredi kartınız aktive oluyor. Sanal kartınızı iOS 12.4 veya üzeri işletim sistemine sahip bütün iPhone telefonlarda kullanabiliyorsunuz.


Kullanım kolaylığının yanı sıra Titanium Apple Card birçok ayrıcalık ve indirim de sağlıyor. Hiçbir işletim ücreti veya yıllık ödeme gerektirmeyen kart ile doğrudan Apple üzerinden yapılan satın alımlarda yüzde 3, Apple Pay ile yapılan satım alımlarda yüzde 2 ve diğer satın alımlarda yüzde 1’lik bir indirim sağlanıyor.