Apple’dan yeni güncelleme: iOS 14.5

30 Nisan 2021

Apple’ın yeni güncellemesi iOS 14.5, kullanıcıya sunulmak için neredeyse hazır. Yeni emojiler, maske dostu yüz tanıma özelliği ve güncel Siri komutları gibi bir dizi yeni özellikle birlikte geliyor.

Bir diğer önemli iOS güncellemesi ise maske dostu yüz tanıma özelliği olacak.

Apple’ın iOS 14.5’i ile birlikte iPhone kullanıcıları 217 yeni emojiye sahip olacak. Yeni cilt tonu varyasyonlarının yanı sıra, bazı dikkate değer emojiler de Apple hayranlarını heyecan dolu bir bekleyişe sürüklüyor. Teknoloji devi, ayrıca halihazırda bulunan şırınga emojisini, içinde kan bulunmayan haliyle güncelledi.
Bir diğer önemli iOS güncellemesi ise maske dostu yüz tanıma özelliği olacak. Bu, iPhone kullanıcılarının Apple Watch’larının kilidi açık olduğu sürece nihayet telefonlarının kilidini maskelerini çıkarmadan açabilecekleri anlamına geliyor. Saatlerden dokunsal geri bildirim alındığında iPhone’ların kilidi açılacak.Diğer özellikler arasında yeni Siri sesli komutları ve maske dostu ek kilit açma özellikleri bulunuyor; “App Tracking Transparency,” yani “Uygulama İzleme Şeffaflığı,” olarak adlandırılan ilgi çekici özellik, kullanıcıların geliştiricilerin onları izlemesini isteyip istemediğini seçmesine olanak tanıyan yeni bir gizlilik önlemi ile birlikte geliyor. Bir diğer yenilik ise, Apple Music’teki özellikler olacak: Kullanıcılar artık dünyanın çeşitli şehirlerinden “Chart-Toppers” çalma listelerine ulaşabilecek.