Aquazzura’dan Göz Alıcı Bir Sofra Koleksiyonu

10 Haziran 2022

Aquazzura, yeni ev koleksiyonu ile şıklığı ve zarafeti yemek masalarıyla buluşturuyor.

Ayakkabı markası Aquazzura'nın kurucusu Edgardo Osorio, muhteşem bir sofra takımı koleksiyonu ile ilham verici bir görsel şöleni iç mekanlara taşıyor.


"Ayakkabı tasarlamaktan asla vazgeçmek istemem," diyen Osorio, "En başından beri düşüncem, İtalyan stiline bağlı kalarak modern ve keyifli bir yaşam tarzı markası oluşturmaktı." diyerek koleksiyonun ortaya çıkış fikrinden söz ediyor. Osorio, “Eviniz, tapınağınızdır” diyor. "Paris'teki bit pazarlarından ya da bir müzayededen aldığınız veya ailenizden kalan bir parça, size geçirdiğiniz o özel zamanı yeniden hatırlatıyor. Bir ev koleksiyonu yapmayı düşünürken ben de bu şekilde müşterilerimin hikayelerinin bir parçası olacak bir şey yaratmak istedim.” diyerek ekliyor.


Tasarımcının dünyanın dört bir yanından bir araya getirdiği sanat eserleri ve antika parçalarla dizayn ettiği evi, yaratıcılığını beslerken müşterileri için de küratörlüğünü yapmak istediği dünyaya dair bir örnek sunuyor.İlk tasarımları için seyahat tutkusundan ilham alarak kendi hikayelerini anlattığı bir koleksiyon oluşturan Osorio, bu koleksiyonun zaman içinde insanların hatıralarının ve aile yadigarlarının bir parçası haline gelebilmesini umduğunu söylüyor.