Art Basel çevrimiçi edisyonunun ikincisi gerçekleşiyor

15 Haziran 2020

Art Basel çevrimiçi edisyonunun ikincisi 35 ülkeden 281 önde gelen galeriden oluşan uluslararası programı ile 19-26 Haziran tarihleri arasında gezilebilecek.

Art Basel çevrimiçi edisyonunun ikincisi 35 ülkeden 281 önde gelen galeriden oluşan uluslararası programı ile 19-26 Haziran tarihleri arasında gerçekleşiyor.


Nick Cave, ‘Untitled’ (2018), bronze sculpture

Etkinlik programı, canlı yayınlar, küratör turları ve galeriler tarafından düzenlenen stüdyo etkinliklerinden çeşitli performanslara kadar uzanan dijital etkinliklerden oluşacak. Çevrimiçi Görüntüleme Odaları, 17 Haziran - 19 Haziran 2020 tarihleri ​​arasında önizleme günleri olmak üzere 19 Haziran - 26 Haziran 2020 tarihleri ​​arasında genel izleyiciye açılacak.


Carrie Mae Weems, ‘Untitled (Brushing hair)’ (1990–1999)

Art Basel Global Direktörü Marc Spiegler, 'Galerilerimizin en kaliteli çalışmalarının olağanüstü sunumlarına ek olarak, Çevrimiçi Görüntüleme Odalarının ikinci edisyonunda,galerilerin sunumlarını daha geniş bağlamda destekleyen bir dizi program da yer alacak. Dijital platformun fiziksel sunumlarınızın yerine geçmeyeceğini bilsek de, sanat dünyası bu zor zamanlarda ilerlemeye devam ederken galerilerimize ve sanatçılarına güçlü bir destek sağlayacağımızı umuyoruz,” diyerek Art Basel Çevrimiçi Görüntüleme Odalarının amacını dile getirdi.


Diedrick Brackens, ‘shape of a fever believer’ (2020)

Koleksiyoncular, Art Basel Çevrimiçi Görüntüleme Odalarında, Modern, savaş sonrası ve çağdaş dönemlere ait resim, heykel, çizimler, enstalasyon, fotoğraf, video ve dijital çalışmalar da dahil olmak üzere 4.000'den fazla eseri keşfedebilecekler.


Giriş resmi: Louis Fratino, Traveling Alone, 2019