Art Basel Miami Beach Başlıyor

25 Kasım 2022

Kuzey Amerika’nın en kapsamlı uluslararası sanat fuarı olarak bilinen Art Basel Miami Beach 2022, 1 Aralık’ta başlıyor.

29 Kasım ve 30 Kasım’da davetliler için özel bir ön gösterimi yapılacak sanat fuarının Miami’deki 20. edisyonu, aynı zamanda bugüne kadarki en kapsamlı Art Basel Miami Beach olacak. 38 ülkeden 283 galerinin, binlerce sanatçının, kolektörün ve sanatseverin katılacağı, 1-3 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek fuar, 1970’te İsviçre’nin Basel şehrinde başlayan ve bugün Miami, Paris, Basel ve Hong Kong olarak dört dünya şehrinde yapılıyor.


Basel’in bu yıl Miami’deki ana merkezi ise yine Miami Beach Convention Center olarak belirlendi. Galleries, Positions, Nova, Survey, Edition, Meridians ve Kabinett olmak üzere sekiz ana bölümde kürate edilecek içerikleri, verilen özel davetler, kokteyller ve akşam yemeği partileri tamamlayacak. Conversations başlığı altındaki sohbet serilerinde ise sanat üzerine söyleyecek önemli sözleri olan 35 konuşmacı,  dokuz panel ve tema üzerinden günümüz modern sanat dünyasını değerlendirecek. 


Tonia Nneji, Leslie Martinez, Ishi Glinsky, Anabel Juárez, Greg Ito, John Edmonds, Pinaree Sanpitak, Nikita Kadan, Julia Wachtel, Art Basel Miami Beach 2022’de işlerini görebileceğimiz sanatçılardan bazıları. Katılımcı galeriler arasında ise Cristea Roberts Gallery (Londra), Crown Point Press (San Francisco), Gemini G.E.L. (Los Angeles), Carolina Nitsch (New York), Pace Prints (New York), Paragon (Londra), Polígrafa Obra Gràfica (Barselona), Susan Sheehan Gallery (New York), STPI (Singapur), Two Palms (New York) ve ULAE (New York) sayılabilir.