Art Basel OVR 2020’de öne çıkanlar

21 Eylül 2020

Yalnızca bu yıl üretilen çalışmalara adanan dijital fuar, bu yeni format ile katılımcı galerilere aynı anda en fazla altı esere yer verebilecekleri kürate edilmiş sergiler sunma fırsatı veriyor.

28 ülke ve bölgeden 100 galerinin yer aldığı Art Basel OVR: 2020, yalnızca bu yıl yapılan çalışmalara adanacak. Bu yeni dijital format, katılımcı galerilere aynı anda altı eseri gösteren, sıkı bir şekilde seçilmiş sergiler sunma fırsatı veriyor.

Koleksiyonerler, resim, heykel, çizimler, enstalasyon ve fotoğrafın yanı sıra video ve dijital işler dahil olmak üzere dünyanın her yerinden köklü ve gelişmekte olan sanatçılar tarafından 2020'de yaratılan 600 olağanüstü eseri keşfedebilecekler. Art Basel Küresel Direktörü Marc Spiegler bu yıl gerçekleşecek yeni format hakkında şunları söyledi: 'Art Basel'in OVR: 2020'yi oluşturan izleme odaları çeşitli sanatsal bakış açılarını temsil ediyor ve bu da dünya çapındaki izleyicilerimize sanatçıların en son çalışmalarını deneyimleme fırsatı sunuyor.”

Birçok galerinin sunumları tek bir sanatçıya odaklanacak. Öne çıkanlar arasında şunlar yer alıyor: ‘OVR: 2020’ boyunca canlı olarak yayınlanacak neugerriemschneider’ın prodüksiyonu mevcut pandemiden etkilenen sanatsal manzarada aradığımız bir etkileşim öğesi yaratıyor. Alison Jacques Gallery’nin öne çıkardığı ilk büyük İngiltere müze sergisi Ocak 2021’de Nottingham Contemporary’de açılacak olan Erika Verzutti’nin altı yeni eseri yer alıyor.

View this post on Instagram

We are pleased to announce our participation in @ArtBasel OVR:2020 with a solo presentation of six new works by #ErikaVerzutti (b. 1971, São Paulo). On view from 23 - 26 September, this online viewing room comes ahead of Verzutti’s first UK museum solo exhibition at Nottingham Contemporary (@Nottm_Contemp), opening 30 January 2021 and the artist’s second solo show at the gallery, opening 7 October 2020. For further information on the works in our presentation, contact sales@alisonjacquesgallery.com or send us a direct message. Featured work: Erika Verzutti, Cat Plate and Puddle, 2020. © Erika Verzutti #AlisonJacquesGallery #ArtBasel #Art #Sculpture #Online #ViewingRoom #Bronze

A post shared by Alison Jacques Gallery (@alisonjacquesgallery) on


White Cube'dan Antony Gormley'nin istikrar ve çöküş arasındaki gerilimi araştıran yeni çalışmalarının yer aldığı "Açık Vücut"; König Galerie'den Alicja Kwade'nin son dönem heykel ve yerleştirmelerinden bir seçki fuarda yer alan işler arasında.


Art Basel OVR: 2020 23 Eylül - 26 Eylül 2020 tarihleri ​​arasında çevrimiçi olarak gezilebilir.