Art Basel OVR: Portals sanat fuarından öne çıkanlar

17 Haziran 2021

Art Basel, küratör liderliğindeki ilk çevrimiçi görüntüleme odalarını OVR: Portals'ı başlattı.

16 ve 19 Haziran 2021 tarihleri ​​arasında yayında kalacak OVR: Portals, Magali Arriola, Christina Li ve Larry Ossei-Mensah'ın yönettiği Art Basel'in Çevrimiçi Görüntüleme Odalarının küratör liderliğindeki ilk edisyonu. Bu yılki Art Basel seçkisinden öne çıkanları ele alıyoruz.


Kazunori Hamana, Blum & Poe


Kazunori Hamana, İsimsiz (2020). Seramik. 71.12 x 68.8975 x 65.7225 cm.

© Kazunori Hamana. Sanatçı ve Blum & Poe, Los Angeles/New York/Tokyo'nun izniyle.

Kazunori Hamana, Japon balıkçı köyü Isumi'de yaşayan, kendi kendini yetiştirmiş bir seramikçi ve benzersiz kil heykelleri, tarih öncesi çağlardan beri yiyecekleri saklamak için kullanılan geleneksel tsubo adı verilen saklama kavanozlarından esinleniyor. Hamana, antik teknikleri keşfederken çalışmalarını Shiga vilayetinin çevresindeki doğal çevreyle ilişkilendirerek, kili ve tedavileri ve sırları için kullanılan metalleri ve malzemeleri bölgeden temin ediyor.

Sanatçının çalışmaları, 24 Haziran - 18 Ağustos 2021 tarihleri ​​arasında White Cube Paris'te bir sergi için ressam Minoru Namata'nınkiyle bir arada sunulacak.


Hamish Fulton, Galerie Thomas Schulte


Hamish Fulton, Dağ Manzarası. Wyoming 2017 (2017). Kağıt üzerine boyama. Çerçeveli: 34,3 x 37,3 x 3 cm.

© Hamish Fulton.

Sanatçının ve Galerie Thomas Schute, Berlin izniyle. 1960'ların sonlarında Londra'daki Central Saint Martins ve Royal College of Art'tan mezun olduğundan beri, Hamish Fulton kendini 'sadece bireysel yürüyüşlerin deneyiminden kaynağını alan işler üretmeye' adadı. Kendini 'yürüyen sanatçı' ilan eden Fulton'un eserleri, dünyanın her köşesinde üstlendiği girişimlerin anısı niteliğinde.

OVR: Portals'da Galerie Thomas Schulte ile yaptığı işlerin sunumu, bizi İzlanda'nın patikalarından Wyoming'deki dağlara götürüyor ve doğanın yenilenmiş bir takdirini teşvik ediyor.


Alicja Kwade, 303 Gallery


Alicja Kwade, Hipotetisches Gebilde (2017). Bakır, patine, branco granit, kömür. 161.3 x 170,2 x 247 cm. Benzersiz.

© Alicja Kwade. 303 Galeri, New York izniyle. Fotoğraf: Roman März.

Polonya doğumlu, Berlin merkezli Alicja Kwade'nin sürükleyici sanat eserleri, nesnelerle olan ilişkimizi sorgulayarak zaman ve mekan algımızı ön plana çıkarıyor. Kwade, geçtiğimiz hafta sonu açılışı yapılan ve merakla beklenen Helsinki Bienali'ne dahil edildi. Ayrıca Kamel Mennour'un Paris mekanında, 20. yüzyılın başlarında mekana özgü ve enstalasyon sanatının uygulayıcısı olan heykeltıraş Louise Nevelson'ın çalışmalarının yanı sıra bir sergide yer alıyor.


Samson Young, Experimenter


Samson Young, 30-01-2020 (glossary provided) (2020). Renkli kalem, mürekkep, pullar. 21x29.7 cm.

Sanatçı ve Experimenter, Kolkata izniyle.

Felsefe ve müzikal kompozisyondaki geçmişini kanalize eden Hong Kong doğumlu Samson Young, Experimenter'ın OVR: Portals sunumu için kişilerarası ilişkiler kavramını ele alan çizimler sunuyor. Çizimin kendi süreci açısından önemi hakkında konuşan Young, “Çizimleri ve kağıt üzerindeki çalışmaları seviyorum çünkü bunlar bir besteci olarak zaten aşina olduğum bir süreç olan müzikal el yazmaları yapmaktan biraz daha az uzak görünüyorlar” diyor.

Young'ın çalışmaları şu anda Berlin'deki Capitain Petzel'de 19 Haziran'a kadar sürecek bir kişisel sergide gösteriliyor.