Art Basel Paris Edisyonunun Yeni İsmi Açıklandı

01 Nisan 2022

İlk edisyonu ekim ayında gerçekleşecek Art Basel Paris, yeni etkinliğinin adını ve yeni yönetim kadrosunu açıkladı.

İlk edisyonu ekim ayında gerçekleşecek Art Basel Paris, yeni etkinliğinin adını ve yeni yönetim kadrosunu açıkladı. “Paris+, by Art Basel” ismiyle öne çıkan edisyon, şehrin kültürel duruşunu kutlayarak Art Basel'in moda ve tasarımdan film ve müziğe kültürel endüstrileri arasındaki dinamik diyaloğu vurguluyor.
Ayrıca Paris+'a liderlik edecek, Fransız sanat dünyasıyla yakın bağları olan üç isim Clément Delépine (direktör), Virginie Aubert (genel müdür) ve Maxime Hourdequin (müdür yardımcısı) de duyuruda dikkat çekiyor.


Paris+'in yedi kişilik seçim komitesinde, Air de Paris'ten Florence Bonnefous, Galerie Chantal Crousel'den Niklas Svennung ve Galerie Georges-Philippe & Nathalie Vallois'den Georges-Philippe Vallois gibi önde gelen üç Fransız galerisi yer alacak. 
Bu galeriler katılımcı seçiminde destek sağlarken, Paris+'nın genç galeriler bölümü Galeries Emergentes için seçimleri farklı üç galeri gerçekleştirecek. Burada dikkat çeken isimler ise Marcelle Alix'inden Isabelle Alfonsi, Frankfurt'tan Mark Dickenson ve New York'tan Simone Subal olarak öne çıkıyor.