Art Paris 2022’den Öne Çıkanlar

08 Nisan 2022

7-10 Nisan 2022 tarihleri​​ arasında gerçekleşen Art Paris, yirmi farklı ülke ve 130 galeriden oluşan güçlü bir seçki ile Grand Palais Éphémère'e geri döndü.

Art Paris’in 24. edisyonu, sanat ve çevre temalarıyla ile öne çıkan sürdürülebilir bir yaklaşım benimsedi. Natural Histories bölümünün konuk küratörü Alfred Pacquement, sanatı doğa ile buluşturarak bitki ve hayvan egemenliğine ağırlık veren birçok sanatçı ile çalıştı. 

Bağımsız küratör, çevre uzmanı ve Art of Change 21'in kurucusu Alice Audouin, küresel ısınma ve biyolojik çeşitliliğin kaybı gibi çevresel sorunları ele alan çalışmalarıyla on yedi Fransız ve uluslararası sanatçıdan oluşan bir seçkiyi yönetti.

 

Aynı şekilde, Jérôme Neutres küratörlüğünde yürütülen Eco-Robotic Studio ile yapay zeka, Art Paris 2022’de konuşulan temalar arasında yer aldı. Otomobil üreticisi Alpine ve Obvious, sanat kolektifi ile işbirliğini algoritmalar tarafından oluşturulan bir sanat eseri ile halka sundu. 

Paris, yeni galerilerin açılması ve mevcut kültürel kurumların yenilenmesi ile önemli bir kültürel ve sanatsal rönesans döneminin ortasında.