Aşağı Manhattan’ın Yeni İkonu: 130 William

26 Kasım 2018

Aşağı Manhattan'ın tarihsel ironik dokusunu modern ve lüks yaşam tarzıyla birleştiren 130 William yaşam kompleksi New York semalarındaki yerini aldı.

"Binanın mimarı ise jenerasyonunun en iddialı mimarlarından olan Sir David Adhaje. Adhaje’nin tasarladığı binalar arasında Oslo’daki Nobel Barış Merkezi ve Denver Modern Sanat Müzesi gibi dikkat çekici yapılar var."
Orijinal ve lüks dizaynıyla 130 William, 40 günden daha az bir sürede 3,000’den fazla talep alarak Manhattan’ın rekabetçi emlak piyasasının en başarılısı ünvanının da sahibi oldu.

Binanın mimarı ise jenerasyonunun en iddialı mimarlarından olan Sir David Adhaje. Adhaje’nin tasarladığı binalar arasında Oslo’daki Nobel Barış Merkezi ve Denver Modern Sanat Müzesi gibi dikkat çekici yapılar var.  Çağdaş sanatçılarla yaptığı iş birlikleriyle de tanınan mimar 56. Venedik Sanat Bienalinin de tasarımcılarından.


Aşağı Manhattan’ın 1800’lerin sonlarında yapılmış ikonik yapılar olan Woolworth ve Potter binalarındaki işçiliği ve detayları inceleyen Adhaje, tasarımında mahallenin klasik mason mimarisini modern bir anlayışla ele alarak alışılagelmiş gökdelen anlayışını ters düz ediyor ve estetik ve lüksü Manhattan’ın göbeğinde yaşamak isteyenlere 130 William’ı sunuyor.