Aston Martin Uçuyor

19 Ağustos 2018

Geleceğin trafiği için şimdiden uçan araba çalışmalarına başlayan Aston Martin’in yeni modeli “Volante Vision” hem tasarımı hem de özellikleriyle yükseklere çıkarıyor.

"Uçan arabanın sahip olduğu hibrit-elektrikli motor paketleri ve otonom uçuş yetenekleri, onu diğerlerinden ayıran önemli özelliği."

Lüks araba markalarının başında gelen Aston Martin’in hava taşımacılığı konusunda insanlık tarihine yeni bir soluk getireceği düşünülen “Volante Vision” adını verdiği uçan arabası, dikey kalkış ve iniş (VTOL) teknolojisine sahip ve böylelikle dar alanlarda da rahatlıkla iniş ve kalkış yapabiliyor. Uçan arabanın sahip olduğu hibrit-elektrikli motor paketleri ve otonom uçuş yetenekleri, onu diğerlerinden ayıran önemli özelliği.

Bu ultra modern aracın dizaynı göz kamaştırıcı: Formula 1 araçlarına benzeyen ön kanadı ve ana gövdesi, geleceğin teknolojisine ışık tutuyor, içi de Aston Martin’in lüks anlayışını taşıyor.

Modern uçakların türbinlerini tasarlayan Cranfield Üniversitesi’nden Cranfield Havacılık Çözümleri şirketi ve Rolls-Royce ile ortaklaşa tasarlanan Aston Martin’in bu uçan aracı, kentsel alanlardaki nüfus artışının devam etmesiyle birlikte kasaba ve şehirlerdeki artan tıkanıklığa cevap vermek üzere yaratılıyor. Ve elbette, diğer otomobil markalarından bir sıfır önde olmak için...