Astrolojik Kokteyller

08 Ocak 2019

Yıldız haritanızın tüm hayatınızı anlattığı ve hatta ondan yola çıkarak hayatınızı şekillendirebileceğiniz söylenir. Buna kokteyl zevkiniz de dahil...

"Her burcu temsil etmek için tentürler, şifalı otlar ve baharatlar ekleniyor. Hint güneş takvimine göre burçlarınız çıkarıldıktan sonra, içkiniz hazırlanmaya başlıyor."

2019'un bize nasıl geleceğini eminiz siz de bizim gibi meşhur astrologlar tarafından yazılan yorumlarda okumuşsunuzdur. Ancak 18 Ocak'ta Londra'da açılan, modern Hint mutfağının yanı sıra zodyak esintili bir kokteyl menüsü de sunan Farzi Café'de iyi bir gelecek sizi bekliyor olacak.

Vedika menüsü, son teknolojiye sahip santrifüj makineleri kullanılarak harmanlanan, üç adet alkolsüz, 12 kokteyl ve bir “sonik homojenleştirici” (içeceklerin lezzet ile aşılanmasına izin veren ultrasonik dalgalar yaratma tekniği) ile sunuluyor.  Her burcu temsil etmek için tentürler, şifalı otlar ve baharatlar ekleniyor. Hint güneş takvimine göre burçlarınız çıkarıldıktan sonra, içkiniz hazırlanmaya başlıyor: Portakal, narenciye, bal, prosecco ve dondurma Başak burcu için. İkizler, greyfurt, limon, Belsazar rosé vermouth, tuzlu ebegümeci ve soda karışımı olan Harmonize Mithuna'yı deneyebiliyor. Ama yükselen burçları da unutmamak gerek...

Kokteyl bardaki büyücülüğü deneyimlemenizi bekleyen mixologisti Din Jusufi, daha önce Marylebone Hotel'de 108 Bar olan Plum + Spilled Milk ve Sushisamba’nın bar şefliğini yapmış.