Asus ZenFone

16 Mart 2018

Yeni dünyaya alışmak için Asus ZenFone, sofistike ve ‘akıllı’ bir seçenek.

"Önümüzdeki 10 yıl içerisinde, laptoplar ve tabletlere değil, havada yüzen klavyelere tuşluyor olacağız."

Geleceğin teknolojisine direkt bağlanan akıllı bir telefon: Asus ZenFone, VR/AR parçasıyla gelen, adeta yeni nesil sanat eseri bir Android cihaz.

Artık teknolojinin getirdiklerini her gün sorgulamadan kabul ettiğimiz, üstelik hiç şaşırmadığımız bir dönemde yaşıyoruz. Akıllı telefonların hayatımızda kapladığı yerse, artık neredeyse tartışmaya kapalı olan büyük bir alanı dolduruyor tek başına. Apple CEO’su Tim Cook, artırılmış gerçekliğin, adeta üç öğün yemek yemek gibi, çok yakında hayatımızın büyük bir parçası olacağını söylemişti. Ve aslında bir süre önce, artırılmış gerçekliğin yakın akrabası olan sanal gerçeklik ve karışık gerçeklik, hayatımızın çoktan bir parçası haline geldi. Ancak dijital bilgiyi gerçek hayat arka planıyla ortaya koyan sanal gerçeklik, 2012’den beri çok yol kat etmedi ve teknolojiyle yakından ilgilenenler, sanalın değil ama artırılmış gerçekliğin ‘gelecek’ olduğuna inanıyorlar. Güvenilir bilirkişilerin söylediğine göre önümüzdeki 10 yıl içerisinde, laptoplar ve tabletlere değil, havada yüzen klavyelere tuşluyor olacağız. Ya da o zaman o terim her ne olacaksa...

Tayvanlı cool teknoloji markası Asus, artırılmış gerçekliği deneyimlemek isteyenler için, yeni bir Android telefon çıkardı. 840 pounda satışa çıkan bu ‘cep telefonundan daha fazlası’ cihaz, 2560 x 1440 çözünürlüğü, Gorilla Glass ekranı, lüks deri sırtıyla, 6GB hafızaya sahip gerçek bir teknoloji harikası. Asus’un ZenFone’u aynı zamanda bir AR/VR (artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik) aparatıyla geliyor. Google’ın Tango AR aplikasyonunu çalıştıran ve Daydream VR deneyimini yaşatmaya yardımcı olan headset’i, istediğiniz müzede simülasyon bir tura çıkmanızı, Spiderman’le vakit geçirmenizı ya da Alplerde bir kayak merkezine ziyaret etmenizi sağlıyor.

Ona ne kadar ihtiyacınız olduğu size kalmış ama bu teknoloji çoktan dünyamızda ve belli ki çok daha fazla yer kaplayacak. Dolayısıyla yeni dünyaya alışmak için Asus ZenFone, çok sofistike ve ‘akıllı’ bir seçenek.