Avrupa mutfaklarının en iyi örnekleri Wild Honey St James’de

12 Eylül 2019

Londra’da bulunan Wild Honey St James, menüsündeki seçkin lezzetler ile konuklarını Avrupa mutfaklarında kısa bir gezintiye çıkartıyor.


Bundan 10 yıl önce Londra Mayfair’de açılan Wild Honey, ünlü şef Anthony Demetre’in önderliğinde Fransız mutfağının en seçkin örneklerini Birleşik Krallık’ın başkentinde konuklarına sunuyordu. Fakat şehrin rekabetçi restoran atmosferine yenik düşen Demetre, çareyi hem Wild Honey’yi hem de Soho’daki restoranı Arbutus’u kapatmakta buldu. Neyse ki bu üzücü olaydan sadece birkaç yıl sonra Wild Honey, Sofitel Hotels bünyesinde tekrar karşımıza çıkıyor.

Küllerinden yeniden doğan Wild Honey, yeni lokasyonu ile birlikte menüsünde de önemli değişikliklere giderek eski müdavimlerini oldukça şaşırtıyor.  Daha önceleri yalnızca Fransız mutfağına odaklanan şef Demetre, yeni Wild Honey’nin menüsünde Avrupa mutfaklarının en seçkin örneklerinden bir şölen hazırlamışa benziyor. Cornish sardalyasından, İspanyolların ünlü domates çorbası gazpaçoya kadar birbirinden farklı lezzetler Wild Honey’nin menüsünde kendilerine yer buluyor.


Şef, yeni mekânında sadece menüsünü değiştirmemiş. Wild Honey, daha önceki mekândan daha dinamik ve eğlenceli bir restoran. Konuklar, yeni lokasyonda tavandan sarkan metal avizelerle ve astronomik küreler ile eğlenceli ama samimi bir atmosferde Londra’nın en lezzetli yemeklerini tadıyorlar.