Bağımsız Saatçiliğin Altın Çağı

22 Mayıs 2023

Massena LAB'ın yeni departmanı Massena HOUSE, önde gelen birkaç bağımsız saat markasının yetkili satıcısı olacak.

2018'de, ünlü koleksiyoncu ve tecrübeli saat endüstrisi önde geleni William Massena, bağımsız saat üreticilerinin saat yapımının geleceğini geliştirmek amacıyla saat tasarlamaları ve geliştirmeleri için yaratıcı bir stüdyo olan Massena LAB'ı kurdu. "LAB’" en açık şekilde bu yaratımların doğduğu "laboratuvar" anlamına geliyor. Bununla birlikte, aynı zamanda işbirliği anlamına geliyor ve topluluk bilinci Massena LAB'ın misyonunun merkezinde yer alıyor.
Bu tamamen yeni topluluk ve perakende konsepti, bağımsız saatçilik dünyasını tek bir merkeze getirmeyi amaçlıyor. Burada bağımsız zanaatkarlar, bireysel yetenekleri, yaratıcılıkları ve yaratıcı ruhlarıyla meraklılarla otantik ve anlamlı bir şekilde bağlantı kurabilecekler.


Massena HOUSE'un perakende bileşeni, koleksiyoncu topluluğunun bağımsız saatçilerden benzersiz ve yenilikçi modeller keşfetmesi ve satın alması için ek bir avantaj sağlıyor. Massena HOUSE, Daniel Roth markasından başlayarak belirli sayıda önde gelen bağımsız marka için yetkili bir perakendeci olacak.
Daniel Roth'un mirası, bu yılın başlarında saatçinin imzası olan tourbillon: Tourbillon Souscription'da yeni bir dönüşle yeniden canlanmıştı. Markanın amacı, 1988'de ilk kurulduğu zamanki ile aynı kalıyor: dünyanın en iyi saat üreticilerinin, inşaatçılarının ve uzman tedarikçilerinin uzmanlığından yararlanarak güzel ve zanaatkar saatler yaratmak. Bu misyon, Massena LAB’in misyonu ile mükemmel bir uyum içinde gözüküyor. Bu gibi nedenle Massena HOUSE'un dünya çapında Daniel Roth saatlerini satan birkaç perakendeciden biri olması saat çevreleri için hiç şaşırtıcı olmadı. 


Massena HOUSE oluşumu ve saatler hakkında detaylı ve daha fazla bilgi için Massena LAB web sitesini ziyaret edebilirsiniz.