Balenciaga Yeni Fütüristtik Mağazasının Kapılarını Londra’da açıyor

09 Nisan 2019

Balenciaga, 20'li yılların ortalarında kadın siluetinde radikal değişiklikler yapmayı başarmış bir ¨moda dehası¨.

Balenciaga markasının yaratıcısı usta tasarımcı Christobal Balenciaga'nın 1937 yılında kurduğu marka, bugün ünlü isimlerin vazgeçilmezi… Christobal Balenciaga, gerçek bir öncü ve yenilikçi olarak 20'li yılların ortalarında kadın siluetinde radikal değişiklikler yapmayı başarmış bir ¨moda dehası¨.
Son birkaç yıldır Balenciaga, Paris Fashion Week Showlarının her birinde geleceğe dair benzersiz bir vizyon sunuyor. Londra’da açılacak olan yeni mağazasında ise, bilgisayar koduyla aydınlatılan bir tünelde - sanatçı Jon Rafman'ın hayal ettiği gibi - 3D baskılı kıyafetler giydirilen mankenler ile dijital hale getirilmiş modelleri bir araya getiriyor. 

 

Paris’in en meşhur mimarlarından biri olan Demna Gvasalia’ın kuralları altında yaratılan Balenciaga'nın gelecekteki algısı tam da bu noktada şekilllenmeye başlıyor. Balenciaga çoğu açıdan bir vizyoner ancak aynı zamanda gelenekselci bir yanı da var. Tasarımları hazır giyime asla adapte edilemeyecek kadar geleneksel ama yarattığı şekiller ve kullandığı malzemelerle oldukça ileri görüşlü . Bu ilginç bir tezatlık yaratıyor. Balenciaga’nın mükemmelliyetçiliğini ve detaycılığını ise yarattığı her koleksiyonda görmek mümkün.
Marka Londra'nın Sloane Caddesi'nde, bir mağaza açacağını duyurdu. Yenilikçi tarzda raylar, sade LED aydınlatma ve düşünebileceğiniz tüm Matrix tarzı güneş gözlükleri, logo süslemeli çantalar ve Triple S renklendiricileri  ile tasarlanan bu deneyimsel mağaza, iki hiper gerçek manken ile tamamlandı. Bu yeni Balenciaga mağazası ise 14 Martta kapılarını açtı. Bu interaktif alışverişi deneyimlemek için Sloane Caddesi'ne gidebilirsiniz.