Bali'deki Capella Ubud'a Bill Bensley dokunuşu

19 Mart 2021

Capella Ubud, adanın gizli bir bölümünde saklı, baharat ticareti yolunda yer alan Afrika tarzı bir nehir kenarı orman kampı.

Yeşillikler arasındaki pirinç maymun heykelleri, yaratıcı tasarımcı Bill Bensley'in buradaki dokunuşunun ilk ipucu.

Keliki Vadisi'nin derinliklerindeki Capella Ubud kolayca gözden kaçabilir; Bali ormanınındaki bir nehrin yanındaki çadırların karanlık eğimli çatıları yalnızca keskin gözlü kişilere görünür kılınmış. Yeşillikler arasındaki pirinç maymun heykelleri, yaratıcı tasarımcı Bill Bensley'in buradaki dokunuşunun ilk ipucu. Ön portikonun içine adım attığınızda sürükleyici bir tiyatro deneyimi başlıyor ve konuklar 19. yüzyılın başlarına, baharat ticareti kaşifleri dönemine doğru bir seyahate davet ediliyor.


Burası Endonezyalı iş adamı Suwito Gunawan'ın ilk oteli. Kreatif dizginler ise Bill Bensley’ emanet. Bensley, Marco Polo'nun Çin'den Endonezya'ya yaptığı yolculuktan ve Bali'nin Beyaz Rajah'ı lakaplı ve kahve, pirinç ve baharatta başarılı bir tüccar olan 19. yüzyıl Danimarkalı kaşif Mads Johansen Lange'den ilham almış.Her çadırın, kendine ait detaylara sahip bireysel bir kişiliği var; Haritacı Çadırında parşömen, pusulalar ve teleskoplar bulunuyor. Marangoz Çadırı her türden artizan araçlara sahip. Prenses Çadırında dramatik bir yatak yer alıyor, kumaşlar çatıdan aşağıya doğru iniyor. Bali kültürü, el yapımı batiklerde ve ikat tekstillerinde belgelenmiş. 


Otel, her alanında Hollanda müzayedelerinden ve Bali antika mağazalarından antikalarıyla keşfedilmeyi bekleyen bir hazine.