Bang & Olufsen imzalı yeni Beosound Level Wireless Speaker

11 Nisan 2021

İster küçük bir alan için birincil ses sistemi yerine geçsin ister yalnızca boş zamanlarınızda dinlemek için kullanılsın Beosound Level kablosuz hoparlör dünyasında tartışmasız estetik bir üstünlüğe sahip.

Bang & Olufsen, 1960’lı yıllardan beri tüketicilere elektronik alanda olağanüstü endüstriyel tasarımlar sunuyor. Jakob Jensen ve daha sonra tasarımcı David Lewis’in üretilerinin etkisi o kadar büyüktü ki birçoğu dünyanın dört bir yanındaki müze koleksiyonlarında yer bulan düzinelerce önemli B&O ürünü ile anılıyorlar.


Valeur, dayanıklı bir ürün tasarlama yaklaşımını şu şekilde açıklıyor: “İnsanlar, Bang & Olufsen için tasarım yapmanın ürünlere ‘doğru’ sayılan tarzı vermekle ilgili olduğunu düşünebilir, ancak bu doğru değil. Cevap, kalıcı ve büyülü bir çekiciliğe sahip ürünler yaratmakta. Trendlere ve heveslere meydan okuyan türden harika bir tasarım, bir nesnenin gerçek kimliğini bulmaktan geliyor, böylece ürün, her zaman arzu edilir kalıyor. Bu öz kimlik, hem orijinal hem de yenidir; hem sezgisel hem de açıktır. Orijinal ve ikonik bir tasarımın çekiciliğini koruma şansı daha yüksek. Böyle bir tasarım, tüm doğru nedenlerle dikkatleri üzerine çeken doğal bir heykelsi kimliğe sahip olmuş oluyor, çünkü bağlamına uygun, güzel ve kalıcı olması için yaratılmış.”


Tasarımcı, yeni çıkan ürünü ise şu şekilde anlatıyor: “Beosound Level oldukça çok yönlü bir hoparlör olma özelliğine sahip, bu yüzden birleşik bir tasarıma sahipken tüm farklı yerleştirme seçeneklerini nasıl çalıştırdığımızı hesaba katmamız gerekti. Bazı insanlar klasik transistörlü radyonun ilham kaynağı olup olmadığını sordular, ancak Beosound Level’ın tasarımı için aslında tepsilerden, aletlerden, direksiyonlardan ve İskandinav modern mobilyalarından hava boşluğunu kullanma biçiminde çok fazla ilham aldık. Böylece her şeyin dinamik ve zarif görünmesini sağladık.”


İster küçük bir alan için birincil ses sistemi yerine geçsin, ister yalnızca boş zamanlarınızda dinlemek için kullanılsın, Beosound Level kablosuz hoparlör dünyasında estetik bir üstünlüğe sahip.